2014-es Vb-nyolcaddöntők: Costa Rica - Görögország

Videó: 2014-es Vb-nyolcaddöntők: Costa Rica - Görögország

Videó: A 2006-os portugál-holland meccs egy kicsit másképp (csak ilyen meccset ne) 2024, Lehet

Június 29-én a brazil Recife városában került sor a brazíliai futball-világbajnokság 1/8-as döntőjének negyedik mérkőzésére. Costa Rica és Görögország csapata találkozott egymással, amely szenzációsan bejutott a torna döntő szakaszába.

2014-es vb-nyolcaddöntők: Costa Rica - Görögország

A Costa Rica - Görögország páros a rájátszás többi csapata között volt a leggyengébb. A csapatok közötti játék egyértelműen megerősítette ezt.

Az első félidő unalmas volt. A Costa Ricasék megpróbálták lejátszani az első számot, a görögök pedig kontrákat hajtottak végre, de a gólszerzésre gyakorlatilag nem volt esély. A labda lassan mozgott, a nézők a pálya közepén láthatták a küzdelmet, a csapatok ritkán zavarták meg a kapusokat.

A találkozó első felének emlékezetes pillanatai közül ki lehet emelni a görögök veszélyes támadását, amikor az európai játékos közelről nem tudta eltalálni az ellenfél kapuját. Navas Costa Rica kapusa ment meg.

Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A találkozó második felének elején a Costa Ricas lakói számlát nyitottak. Az 52. percben Brian Ruiz találta el a legpontosabb ütéssel az európai kapu alsó sarkát. Costa Rica vezetett 1 - 0. Ezt a pillanatot követően a görögök aktív nyomásgyakorlásba kezdtek, és megpróbálták fokozni a helyzetet a közép-amerikaiak kapujában. Ez azonban nem sikerült, kevés volt az esély. De a sport vagyona továbbra is a görögök felé fordult.

Már a sűrített időben Papastatopoulos remekül játszott a befejező mozdulatokkal, és kiegyenlítette az eredményt. A görögök döntetlent ragadtak ki a szabályozási időben. Ezenkívül az európaiaknak volt még egy pillanatuk arra, hogy a meccs rendes játékrészében eltalálják a Costa Ricans kapuját. De Navas kapus megmenti csapatát, miután egy görög játékost a léc alá talált.

A hosszabbításban a nézők nem látták a gólokat, de el kell ismernünk, hogy a görögök közelebb voltak a célhoz. Már a találkozó 121. percében Mitroglu kihagyott egy igazi gólszerzési lehetőséget. A görög játékos közelről lőtt kapura, de célt tévesztett.

A játék döntetlennel zárult, ezért a tornán másodszor tizenegyespárbajban dőlt el a következő szakaszba jutás sorsa.

A szerencse Costa Ricára mosolygott. Mind az öt játékos átalakította lövéseit, aminek eredményeként a közép-amerikaiak büntetőkkel 5-3-ra nyertek. Costa Rica most Hollandiával játszik a negyeddöntőben, Görögország pedig hazamegy.