Milyen Volt Az Oroszország – Cseh Köztársaság Mérkőzés Az Euro 2012-n

Videó: Milyen Volt Az Oroszország – Cseh Köztársaság Mérkőzés Az Euro 2012-n

Videó: Amerikai diplomatákat utasítanak ki Oroszországból 2024, Április

A bajnokság legelején a cseh futballisták felett elért jelentős győzelem lehetővé tette a csapat szurkolóinak, hogy számítsanak az orosz válogatott Euro 2012-ben elért eredményes szereplésére. Sajnos ezek a remények nem voltak hivatottak valóra válni.

Milyen volt az Oroszország – Cseh Köztársaság mérkőzés az Euro 2012-n

A mérkőzés elején a cseh válogatott játékosok aktívabbnak tűntek, mint a mi játékosaink, jobban birtokolták a labdát és nyomkodtak, amikor elveszett. De hamarosan az oroszok koncentráltak, jó támadást hajtottak végre, amelynek sarokrúgás lett a vége. Ettől a pillanattól kezdve a kezdeményezés Dick Advocaat vádjára terjedt.

Az egész meccs fordulópontja a 16. perc epizódja volt. Dzagoev hárította a labdát a pálya közepén, elegánsan elsétált a cseh játékosok mellett, és a jobb szélen passzolt a támadó Kerzhakovnak. Alexander azonnal eltalálta az ellenfél kapuját. A sportlövedék a keresztlécet érte és Alanra pattant, aki időben a büntetőterületre lépett. Cech kénytelen volt kivenni a labdát a saját kapujából, 1: 0 volt az állás.

Ez után az epizód után játékosaink lehetőséget kaptak arra, hogy inkább kontrákban játszhassanak, szabad zónákra törhessenek az ellenfél térfelén. Roman Shirokov ezt jól használta ki Arshavin átigazolása után, és a találkozó 25. percében beállította az első félidő végeredményét - 2: 0.

A második félidő eleje a meccs első perceire emlékeztetett - a csehek aktívabbak voltak, de most ezt már a találkozó menete megkövetelte. Az orosz válogatott labdarúgói nyomkodták kapujukat, amelyet ügyesen használt az ellenfél. A labda távoli átadása szinte egyedül hagyta Malafeevet Vaclav Pilarzh-szal, aki nem hagyta ki a gólszerzés lehetőségét. Az állás 2: 1 lett, az oroszok kényelmes előnye eltűnt, a cseh válogatott pedig ihletet kapott.

A mérkőzés utolsó negyedéhez közeledve mindkét csapat játékosai kezdtek fáradni. A cseh válogatott, mivel nem ért el többet, lelassult. Ráadásul Dick Advocaat helyesen tippelt, és Kerzhakov helyett Pavlyuchenkót engedte szabadon. Hamarosan Roman lett a segítője Dzagoevnek, aki duplát szerzett.

Három perccel később Pavljucsenko meg tudta különböztetni magát, az egyéni cselekedeteknek köszönhetően gyönyörű gólt szerzett. A 85. percben újabb változtatás történt, amely lehetővé tette Kokorin pályára lépését. Az eredmény 4: 1 teljes mértékben tükrözte az erőviszonyokat a focipályán.