Hollandia Legjobban Díjazott Futballklubja

Videó: Hollandia Legjobban Díjazott Futballklubja

Videó: Hollandia - Magyarország ( 2014 VB Selejtező - 2013.10.11 ) 2024, Lehet

A Holland Bajnokság nem tartozik a négy legerősebb országos labdarúgó-bajnokság közé. Ugyanakkor a nagy sporttörténettel rendelkező klubok is részt vesznek ebben a bajnokságban.

Hollandia legjobban díjazott futballklubja

A hetvenes évek eleje a XX. Század egész korszaka a futball világtörténetében. Ekkor jelent meg a totális futball kifejezés a sportvilágban, amely Hollandiából ered. Ezt a játékstílust testesítette meg a legnevesebb holland futballklub - az Ajax Amsterdam játékosainak cselekedete.

image
image

Hollandia fővárosának híres klubját 1900-ban alapították. A csapat fennállása alatt az "Ajax" összesen 71 jelentős győzelmet aratott: az országos bajnokságban (csakúgy, mint az ország kupadöntőin) és a főbb európai futballversenyeken.

Három aranycsillag pompázik az Ajax emblémáján, ami a csapat több mint harminc győzelmének bizonyítéka az országos bajnokságban. Az Ajax 33 alkalommal nyerte meg a holland bajnokságot, ami jelenleg rekord az összes holland futballcsapat között. Holland Kupa "Ajax" 18-szor nyert (rekord a hollandiai klubok között), ráadásul az amszterdamiak nyolcszoros szuperkupa-győztesek az országban.

A Bajnokok Kupáján az Ajax négyszer nyert. Figyelemre méltó, hogy egymás után háromszor az amszterdamiak Johan Cruyff (Cruyff) kiváló teljesítményével - 1971-ben, 1972-ben és 1973-ban - a "totális futball" korszakában nyerték el a legmegtisztelőbb klubfutball-trófeát. Csak a Real Madrid lehet büszke ilyen kiemelkedő eredményre.

Az Amszterdam Ajax háromszoros Európa Szuperkupa-győztes. A csapat további jelentős európai trófeái közé tartoznak az UEFA-kupa (modern Európa Liga), az Intertoto-kupa (jelenleg nem kerül megrendezésre) és a Kupagyőztesek Kupájának egyszeri győzelmei. Az Ajax játékosai kétszer nyerték el a világ legjobb klubjának címét, megnyerve az Intercontinental Kupát.