Milyen Volt Az Euroliga 2012-es Kosárlabda Döntője

Tartalomjegyzék:

Videó: Milyen Volt Az Euroliga 2012-es Kosárlabda Döntője

Videó: CHAMPIONS | FINAL FOUR EUROLEAGUE 2018 2024, Április

Az Euroliga Kosárlabda 2011/2012-es döntőben az orosz CSKA, amely az elődöntőben legyőzte a görög Panathinaikoszot, találkozott a görög Olympiacosszal, amely a Barcelona (Spanyolország) legyőzése után kapott jegyet az utolsó mérkőzésre. A CSKA, akinek minden esélye meg volt arra, hogy Európa legjobb klubjává váljon, története során harmadszor, miután eldöntötte a döntő támadást a játék utolsó másodpercében, nagyon támadó 61: 62-es vereséget szenvedett a görögöktől.

Milyen volt az Euroliga 2012-es kosárlabda döntője

Utasítás

1. lépés

Az első negyedben a CSKA erősen védekezett. A sereg csapata a legtöbb pontot a büntetések végrehajtásából szerezte; csak 2 pontos találat volt a támadásban. A torna főmérkőzését a görögök kezdték, és hamarosan Pero Antic nyitotta meg a pontszerzést. Továbbá Ramunas Siskauskas katona egyenlített a pontokon, de Vassilis Spanulis ív mögül elért találata 2: 5-es eredménnyel hozta előre a görög csapatot. A két szabaddobást végrehajtó Milos Teodosic és Andrej Kirilenko erőfeszítéseinek köszönhetően az orosz csapat 6: 5-es eredménnyel került előbbre. Az utolsó percekben Kostas Papanikolaau és Alexey Shved pontos lövései következtek, Nenad Krstic pedig négyből dobott hármat. A szünet akkor kezdődött, amikor 10: 7 volt az állás a seregcsapat javára.

2. lépés

A második negyedben továbbra is a CSKA dominált. Az Olympiacos Kirilenko, Krstic és Alexander Kaun dunk pontos találataira Papanikolaou két realizált szabaddobásával és Spanulis hatékony dobásával válaszolt. A javukra 16: 11-re állítva a seregcsapat folytatta az offenzívát: Teodosic egymás után három hárompontos lövést hajtott végre. A görögök reakciója Papanikolaou dunkja és Spanoulis két szabaddobásának egyike volt. Ez azonban nem segített megfordítani a helyzetet, 25:14 volt az állás. Ezt követte Dariusz Lavrynovych hadsereg két pontos találata, Kirilenko és Siskauskas eredményes dobása. A görögök Papanikolaou hárompontos lövésével, Spanoulis pontos találatával és a két realizált szabaddobás egyikével válaszoltak. Ennek eredményeként a CSKA előnye 13 pontra nőtt. Az utolsó percekben Lavrynovych megszerezte a három büntetőpont egyikét, és Shved dobását, amely egybeesett az utolsó szirénával, nem számolták. A harmadik negyed elejére a CSKA 34:20-as találattal állt elő a javukra.

3. lépés

A harmadik negyed Krstic két pontos találatával, Antic eredményes dobásával és Teodosic és Papanikolaou hárompontos találatainak cseréjével kezdődött. Két Antic által leadott szabaddobás után Spanulis, Viktor Khryapa és Andrej Kirilenko hadsereg hárompontos lövései következtek. Spanulis és Antic szabaddobásai, valamint az ezt követő hatékony támadások Siskauskas, Gordon és Shved révén 53:34 lett az eredmény. Az elmúlt tíz perc alatt a görögök észrevehetően aktívabbá váltak és magabiztosabbak voltak támadásukban. Marco Keshel a két szabaddobás egyikét, Spanoulis eredményes lövést, Evangilios Manzaris pedig az ív mögül lőtt az utolsó másodpercben. Így a harmadik negyed maradt a görögöknél, és a mérkőzés összesített pontszáma 53:40 volt a CSKA javára.

4. lépés

A negyedik negyedben a görögök nem engedték megragadni tőlük a kezdeményezést, Kostas Slukas ív mögül végzett dobása és Georgios Printezis találata után pedig 53:45 volt az állás. Továbbá a hadsereg támadásai egymás után kudarcot vallottak. Siskauskas régóta várt eredményes támadását két szabaddobás, amelyet Printezis szerzett, és egy újabb pontos dobás áthúzta. A mérkőzés összesített pontszáma 55:52 volt. Krstic által végrehajtott két pontos szabaddobáson és Kirilenko pajzsának hatékony dobásánál a görögök Papanikolaou pontos dobásával válaszoltak az íven túlról. Az utolsó negyed végén eldobott szabaddobások során Teodosic és Kirilenko eltalálta a két dobás egyikét, de a négy szabaddobásból hármat eredményesen hárító Papanikolaou egy pontra szűkítette a különbséget: 61:60 volt az állás. Egy másodperccel a mérkőzés vége előtt Printezis bedobta a labdát a CSKA kosarába, és 61:62-es pontszámmal győzelmet aratott az Olympiacos számára.