Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Portugália Hogyan Játszotta Az Utolsó Mérkőzést A Tornán

Videó: Германия - Португалия [FIFA WORLD CUP 2014 Brazil] Группа G 2024, Lehet

Ahhoz, hogy a portugál csapat folytassa a harcot a világbajnokságon, nagy pontszámmal kellett legyőzni Ghánát, és remélni kellett, hogy a németek nagyban felülmúlják az USA-t. Ghána játékosai is reménykedtek győzelmükben, mert az Egyesült Államok és Németország találkozójának kedvező kimenetele esetén az afrikaiak feljutottak a bajnokság következő szakaszába.

2014-es FIFA-világbajnokság: Portugália hogyan játszotta az utolsó mérkőzést a tornán

Nagyon élénken indult a játék Portugália és Ghána között. Mindkét csapat megpróbálta megtámadni az ellenfél kapuját, gyorsan átlépte a pálya közepét. Cristiano Ronaldo szinte futballcsodát tett az 5. percben. Gyors támadás után a portugál kapitány eldobta a szélről a ghánai kapust, de a labda eltalálta a kapufát. A 19. percben Ronaldo már több méterről a fejével találta el az afrikaiak kapuját, ám a kapus utóbbit mentette.

Ghána csapatának az első félidőben megvoltak a saját esélyei a gólszerzésre. Tehát Gyan képtelen volt megvalósítani az európaiak kapujának veszélyes kijáratát. Ezt követően eljátszották a híres futballszabályt. Kihasználatlan pillanat után maguk az afrikaiak is hiányolták a gólt. A 31. percben John Boyer a saját kapujába vágta a labdát, ami sok ghánai rajongót sokkolt. Portugália vezet 1 - 0.

Az első félidő az európaiak minimális előnyével zárult.

A találkozó második felében a csapatok aktívan veszélyes pillanatokat is létrehoztak mások céljainál. Az 57. percben Gyan afrikai kapitány megszerezte a kapuját. Asamoah gyönyörű szélső szervája után Gyan fejével a hálóba küldte a labdát. 1 - 1 - ilyen eredmény után az afrikaiak reménykednek abban, hogy képesek lesznek Portugáliát szorítani és megnyerni ezt a mérkőzést. Valóban, a ghánaiaknak volt egy pillanatuk, azonban a 61. percben a kapus vonalának afrikai játékosa a kapu mellé küldte a labdát.

A játék a végső sorsolásra ment, ami egyetlen csapatnak sem felelt meg, de az eredménytáblán a számok mégis változtak. A 80. percben Ronaldo megszerezte első és, mint később kiderült, utolsó gólját a világbajnokságon.

A találkozó végeredménye 2 - 1 Portugália javára mindkét csapatot haza küldi. A portugálok a megszerzett pontok tekintetében utolérték az amerikai válogatottat, de a kapott és a kapott gólok közötti különbség az amerikaiak oldalán állt. Ezért sajnos a portugál szurkolók számára el kell ismernünk, hogy a ghánai játék az utolsó volt az európai csapat számára a tornán.