Hogyan értek Véget A Brazíliai Világkupa Csoportkörének Utolsó Meccsei

Videó: Hogyan értek Véget A Brazíliai Világkupa Csoportkörének Utolsó Meccsei

Videó: NyVREk Reggeli áhítat 2021.12.02. 07:30 élő 2024, Lehet

A brazíliai Világkupa csoportkörének utolsó mérkőzésein a G és a H csoport csapatai találkoztak. Németország, az USA, Portugália, Ghána, Algéria, Oroszország, Dél-Korea és Belgium csapatai a brazíliai stadionok pályáin játszottak. Egyes csapatoknál a rájátszás szakaszának eljutásának sorsa eldőlt, míg másoknak meg kellett küzdeniük a folytatásért a világkupán.

Hogy értek véget a brazíliai világkupa csoportkörének utolsó meccsei

A nap első meccsei a riválisok találkozói voltak a G. csoportban. A németek az amerikaiakkal játszottak, a portugál válogatott pedig Ghána ellen állt.

A német csapat minimális előnnyel, 1 - 0. verte az USA válogatottját. A gólt Müller szerezte. Ez a labda már a negyedik volt a német támadó számára a tornán. Németországnak volt egy kis előnye a találkozón, de azt is mondhatjuk, hogy az amerikai csapat jól meg tud térülni, de ez soha nem történt meg. Németország győzelme Leo válogatottját a csoport első helyéről a rájátszás szakaszába viszi, az amerikaiak pedig megelégszenek a második vonallal és várják a következő mérkőzést is.

A portugál csapat 2 - 1-re verte a ghánai válogatottat. A torna első és utolsó gólját Cristiano Ronaldo európai kapitány szerezte. Mindkét csapat bejuthatott a bajnokság következő szakaszába, de ehhez a németeknek nagyszabásúan kellett legyőzniük riválisukat, de ez nem történt meg. A portugál csapatot pontok alapján hasonlítják össze az Egyesült Államokkal, de a gólkülönbség és a kapott gólok tekintetében alacsonyabb szintű ez utóbbinál. Ezért az európaiak tartják a társaságot ebben a csoportban az afrikaiakkal, és hazamennek.

A H csoportban Belgium 1 - 0-ra verte Dél-Koreát. A döntő gól a második félidőben született. Az európai csapat osztálya érintette ezt a válogatott négyest. A belgák megszerezték harmadik győzelmüket, és az első helyről továbbjutottak a rájátszás szakaszába, ahol az amerikai csapat az európaiak riválisa lesz.

Az orosz szurkolók fő mérkőzése az Algéria - Oroszország meccs volt. Capello gárdájának csak győzelemre volt szüksége, és jó gólkülönbséggel. Az oroszok az első félidő után 1 - 0-ra vezettek, de nem tudták megtartani a vezetést. A színvonalból az orosz futballisták továbbra is engedtek. Az 1 - 1-es találkozó eredménye az oroszok megérdemelt távozását jelentette a bajnokságból, és az algériai csapatot a világbajnokság 1/8-as döntőjébe küldte, ahol az afrikai csapat a német csapat lesz.