Aki Részt Vett A 2013-as Wimbledoni Tornán

Tartalomjegyzék:

Videó: Aki Részt Vett A 2013-as Wimbledoni Tornán

Videó: Шестиклассник в школе порезал другого ребенка в приступе агрессии 2024, Április

1877. június 9-én a Wimbledon nevű szerény londoni külváros lakói két tucat urat láttak a közelben játszani - ugyanolyan szerény gyepes teniszverseny résztvevői. Spencer Gore 12 guinea győztese és első díjazottja volt. A 127. szám alatti angol nyílt bajnokságban, amelynek időpontja 2013. június 24. és július 6. volt, a világtenisz szinte minden legerősebb "ütője" már jóval több pénzért játszott.

A torna egyik felfedezése a német Sabine Lisicki volt

Mi az a Wimbledon?

Az angol nyelvű wimbledoni bajnokságot a profi Grand Slam-sorozat mind a négy versenye közül a legrégebbi és legrangosabbnak tartják. A többit Melbourne-ben, New Yorkban és Párizsban tartják.

Wimbledont évente megrendezik, ahol több mint 120 éve kezdődött - az All England Croquet and Lawn Tennis Club füves pályáin. A sokszor nagyobb díjakért, mint amelyekért Spencer Gore küzdött, a modern bajnokságok résztvevői két egyesben, két párosban és egy vegyes kategóriában érvelnek.

Kit hívsz meg?

Válogatás a tornára, amelyet Nagy-Britanniában és a világon a legmonarchikusabbnak tartanak (elvégre a brit királyi családból valakinek részt kell vennie és be kell mutatnia a fődíjakat), a WTA legnagyobb teniszszervezeteinek előjoga (Női teniszszövetség) és az ATP (hivatásos teniszezők szövetsége) … Ezért a teljes női szakaszt, annak minősítését figyelembe véve, a WTA szervezte. Az ázsiai-csendes-óceáni térség munkatársai pedig kizárólag a legerősebb férfi játékosok kiválasztásával foglalkoztak. Így történt.

Mindenekelőtt azonosítottak egy 32 játékost tartalmazó listát, akik az élen álltak a Szövetség besorolásában, amelyet egy héttel a kezdés (vagyis június 17) előtt állítottak össze. Ezenkívül a vezetők pontokat kaptak a füvön végzett egyéb teljesítményekért, de csak az elmúlt 12 hónapban. Ezen felül az általa a legjobb „füves” tornán megszerzett pontok 75% -át hozzáadták minden teniszező „malacka bankjához”. Mindezen bonyolult számtan alapján elkészült a 2013-as "kiemelt" torna listája, amelynek élén Novak Djokovic, Andy Murray és az English Open hétszeres győztese, Roger Federer állt.

Roger Federernek az egyik "legmagasabb színvonalú" szenzáció társszerzőjévé vált. A híres svájc, miután már a második fordulóban (1/32-es döntő) vereséget szenvedett az ukrán Szergej Sztakhovszkijtól - 7: 6, 6: 7, 5: 7, 6: 7, ütemterv szerint távozott a bajnokságból.

Hány összesen?

A szervezők 44 ország 256 emberét vonták be a fő sorsolásba. 128 nő képviselte 36 országot, 128 férfi - 35. Ezenkívül 27 szövetség, köztük az orosz, mindkét egyesben résztvevőket mutatott be.

Eh, Mása

A legtöbb sportoló az amerikai zászló alatt jött ki játszani - 25. Közülük 14 nő és 11 férfi. Franciaország a második helyet foglalta el a lakosság számát tekintve - 22 fő (7 + 15). A hét francia nő egyike, akik a londoni pályán tündököltek, az egyedülálló győztes Marion Bartoli volt. A harmadik helyet Spanyolország foglalja el, amelyet Londonban 21 teniszező (8 + 13) képviselt. Végül 19 sportoló (8 + 11) versenyzett Németországért, köztük Sabine Lisicki, aki egyesben a döntőig játszott és az egyik felfedezés lett.

Az összes játékos létszámát tekintve az ötödik Oroszország volt. 15 teniszezőt delegált a világ tenisz fővárosába (8 + 7). Beleértve a 2004-es bajnokot, Maria Sharapovát, aki szenzációsan veszített a második fordulóban, és Dmitrij Tursunovot, aki már az elején eltakarta az ütőt.

Az orosz teniszezők közül a legerősebbnek Mihail Youzhny bizonyult. A negyedik fordulóban (1/8-s döntő) a leendő bajnok Andy Murray ellen veszített - 4: 6, 6: 7, 1: 6. A mindössze két fordulót eljutó Jekatyerina Makarova lett a legjobb a nők között.

A teniszező nem apuci

Kíváncsi, hogy a verseny házigazdája, az egyesült Nagy-Britannia csak 10 sportolót (7 + 3) adott ki a hazai tornára. Közülük a leghíresebb a férfi egyes kategóriában nyertes Andy Murray, valamint a Kijev Dynamo és a Szovjetunió labdarúgó-válogatottjának volt védőjének, Elena Baltacha lánya, aki csak egy mérkőzést játszott. Mindkettő egyébként Skóciában él.

Gyönyörű repülő sólyom

A labdás fiúk a Brit Birodalom fővárosában a tenisz juttatás teljes jogú résztvevőinek tekinthetők. Vagy 250 fiú és lány speciálisan kiképzett, hogy összegyűjtsék a különböző irányban repülő labdákat és törölközőket, és előző nap komoly válogatáson estek át. Ennek eredményeként a három fiatal jelentkező közül csak egy érdemelte ki a jogot, hogy sportsztárok mellett dolgozzon.

A brit sólymok tulajdonosai pedig teljesen egyedi VIP-személyek voltak, különösen a verseny előkészítése során. Ezeknek a félelmetes madaraknak a hivatalos feladatai nagyon nehéz munkát jelentettek. Feladatuk volt a galambok megsemmisítése, amelyek megfoltozhatták a trófeakeresők és rajongók hófehér edzőruháit és ruháit.