Videó: Hogyan Játszotta A Zenit Első Mérkőzését A Bajnokok Ligája 2014–2015-ös Szezonban

Videó: TOP 50 Gól-Bajnokok Ligája-2018/19 2024, Április

Szeptember 16-án a Szentpétervár Zenit lejátszotta első mérkőzését a Bajnokok Ligája 2014–2015-ös szezonjának csoportkörében. Klubunk riválisa a Benfica játékosa volt. A mérkőzésre Portugáliában került sor.

Hogyan játszotta a Zenit első mérkőzését a Bajnokok Ligája 2014–2015-ös szezonban

Az orosz csapat nagyon magabiztosan kezdte a találkozót a félelmetes portugál ellenféllel. Már az első percekben Hulk veszélyesen szervált a tizenhatoson. A passzának majdnem vége lett a Benfica elleni góllal. Ez volt az első figyelmeztetés a portugál védelem ellen. Néhány perc múlva a Zenit még mindig betalált. Az 5. percben Hulk okos passzt kapott Shatovtól, és Arthur kapujába küldte a labdát. Az orosz csapat megszerezte a vezetést 1 - 0. A bekapott gól után a Benfica játékosai megpróbálták fokozni akcióikat a támadásban, de a szentpétervári labdarúgók semmit sem engedtek ellenfeleiknek.

Az első félidő közepén még két fontos esemény zajlott. A Dani elleni utolsó lehetőség szabálytalanságáért kiállították a portugál kapust, a 22. percben pedig egy szögletrúgás után Witsel bebiztosította a Zenit előnyét. Az állás 2 - 0. Ezzel az eredménnyel a csapatok szünetet tartottak.

A második félidőben az orosz klub játékosainak még több esélyük volt. A megvalósítás azonban kudarcot vallott. Hulk éles szögből eltalálta a kapufát, Rondon a kapu mellett lőtt, találkozóra ment a kapussal. A Benfica játékosainak nem voltak százszázalékos gólszerzési esélyei. Csak a színvonal után jegyezhetjük fel Luizao fejének veszélyes ütését. Gyógyfürdők Lodygin.

A mérkőzés a Zenit magabiztos győzelmével zárult, 2 - 0. Az orosz csapat játékosai jó játékszervezést mutattak be, és megerősítették osztályukat.