Videó: MFM-2015 Jégkorong: Hogyan Játszották A Cseh Köztársaság - Oroszország Mérkőzést

Videó: Divízió 1 Jégkorong VB 2015 - Magyarország mérkőzései 2024, Április

Az új, 2015-ös moszkvai idő első óráiban, a kanadai Torontóban az orosz jégkorong-válogatott lejátszotta az ifjúsági világbajnokság utolsó csoportmérkőzését. Az oroszok riválisai a cseh válogatott jégkorongozói voltak.

MFM-2015 jégkorong: hogyan játszották a Cseh Köztársaság - Oroszország mérkőzést

Az orosz ifjúsági jégkorong-válogatott számára a B csoport második helyétől az MFM-2015 rájátszási szakaszáig az oroszoknak meg kellett győzniük a cseh válogatottat. A meccs azonban korántsem volt az oroszok legjobb módja.

Az első veszélyes támadást Bragin védőnői hajtották végre, de az orosz hokisoknak nem sikerült megvalósítaniuk az egy az egyhez kijáratot. A Cseh Köztársaság fiatal jégkorongosai a találkozó nyitó percei után megszokták a helyszínt, ami tükröződött a kapura lövések végső statisztikájában is. A csehek négyszer dobták az oroszokat (12 lövés 3 ellen). Az első harmad logikus eredménye Patrick Zdragl korongja volt a 12. percben. A találkozó első szakasza a cseh válogatott minimális előnyével zárult.

A második harmadban az orosz csapat megpróbált aktívabban fellépni az ellenfél kapujában, de csapatunk támadójátékában semmi pozitívum nem volt megfigyelhető. Az oroszok védekezésében is problémák merültek fel, ami a második kapott koronghoz vezetett. Pavel Zaha a 25. percben növelte a csehek előnyét. Ezt követően az oroszoknak sikerült megszerezniük a szabaddobás jogát. De Ivan Barbasev nem használta ki a helyzetet. Igaz, az orosz csatárnak így is sikerült betörnie az eredményt a második harmadban. A 36. percben Barbashev egy gólt nyert. A gól akkor született, amikor csapatunk játszotta a többséget. A második periódus a csehek minimum 2: 1 előnyével zárult.

Az utolsó dvadtsatiminutke-ban az oroszoknak nem sikerült pótolniuk a pontszámbeli különbséget, éppen ellenkezőleg, az elmúlt időszakban az orosz csapat még kétszer kihagyott. Patrick Zdragal a 43. percben növelte a cseh válogatott előnyét. Az oroszok a találkozó utolsó percében üres kapuba engedték a mérkőzés utolsó gólját. Ondřej Kashe gólt szerzett a cseh válogatott ellen. A mérkőzés végeredménye 4: 1 a cseh ifjúsági csapat javára.

Az orosz válogatott veresége a cseh csapattól lehetővé tette, hogy az oroszok csak a harmadik helyet szerezzék a B csoportban. Most az amerikai válogatott fiatal jégkorongosai a negyeddöntő szakaszában Bragin gárdájának riválisai lesznek.