Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszotta Spanyolország Az Utolsó Mérkőzést A Világbajnokságon

Videó: Spain vs France 2014 FIFA World Cup Qualifier (2012) Full Match 2024, Lehet

Június 23-án, a brazil Curitiba városában a spanyol válogatott lejátszotta utolsó mérkőzését a FIFA világkupán. Az egykor félelmetes spanyolok riválisa az ausztrál csapat volt.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan játszotta Spanyolország az utolsó mérkőzést a világbajnokságon

Mindkét csapat elvesztette minden esélyét a rájátszás folytatására, mivel a FIFA világbajnokság B-csoportjának első két mérkőzését elvesztette. Ezért az Ausztrália - Spanyolország játék inkább barátságos volt.

A várakozásoknak megfelelően a spanyolok olyan játékosokkal léptek pályára, akiknek az előző mérkőzéseken nem volt sok játékidejük. Tehát a közönség David Vilyut, Torres-t és Mata-t Spanyolország részeként látta. El kell mondani, hogy ezek a játékosok vitték eredményre a mérkőzést.

Az első félidőben a labda birtoklása során az előny természetesen a spanyoloknál volt. Az európai csapat azonban csak egyszer tudott gólt szerezni. Igaz, a cél szépnek bizonyult. A 36. percben, az ausztrálok büntetőterületére leadott pontos passz után, Villa a sarkával megszerzi a találkozó első gólját. A gyönyörű futball klasszikusa volt, de nem döntött el semmit.

A második félidő újabb két gólt adott a közönségnek. Mindkét gól Ausztrália kapujáig jutott. Először a 69. percben Torres-t csodálatos passzal vezették az ausztrál kapussal való találkozóra. Fernando pontos volt. Spanyolország vezetett 2 - 0. A 82. percben Juan Mata gólt szerzett, és közelről eltalálta Ausztrália kapuját, miután mélységélességből igazolt átadást adott.

A spanyolok utolsó találkozójának végeredménye a brazil világbajnokságon 3 - 0 az európaiak javára. Ausztrália játékáról szólva meg kell jegyezni, hogy a játékosok keményen próbálkoztak. Valóban megpróbáltak jó futballt mutatni, de a spanyolok jobbak voltak. Ez azonban kevés vigaszt jelent az európaiak számára, akik a meccs után mennek haza, és a B kvartettben az utolsó harmadik helyet foglalják el.