Hogyan Játszott Spanyolország A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Hogyan Játszott Spanyolország A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: FIFA 14 | PS4 | Ultimate team/ Путь к славе | #12 | Новые силы! | 2024, Április

A 2014-es Brazíliában megrendezett FIFA-világbajnokság szenzáció volt. Az egyik a 2010-es labdarúgó-világbajnokság győzteseinek - a spanyol csapatnak - a teljesítménye volt.

Hogyan játszott Spanyolország a 2014-es FIFA világkupán

A spanyolok a brazil világbajnokságon kötöttek ki a B kvartettben, amelyet a szakértők halálcsoportnak neveztek. A csoportkörben a spanyolok riválisa Hollandia, Chile és Ausztrália válogatottja volt.

A spanyolok az első meccsüket a tornán korábbi riválisaikkal játszották a 2010-es dél-afrikai világkupa-döntőben - a holland csapatban. Kevesen tudták volna elképzelni, hogy a spanyolok annyira szétszakadnak minden játéksorban. Ha az első félidő eredménye nem okozott sok zavart (1 - 1), akkor a találkozó második fele sokkolta a futballszakembereket szerte a világon. A spanyolok illetlen számokkal veszítettek az eredményjelzőn 1 - 5-re.

A csoportkör második mérkőzésén del Bosque vádjainak le kellett győzniük a megalkuvást nem ismerő chileieket. Ez azonban nem történt meg. Ebben a játékban a spanyolok egyáltalán nem tudtak gólt szerezni, de kétszer is megadták magukat. A találkozó végeredménye 2 - 0 Chile javára a kiemelkedő Spanyolországot a torna mögött hagyta.

A csoportmérkőzés harmadik mérkőzése nem döntött semmiről. A spanyolok 3–0-s győzelmet arattak Ausztrália felett. De ez csak a B csoport utolsó helyének megszerzéséhez volt elegendő.

A spanyol válogatott teljesítményének eredményét a Spanyol Labdarúgó-szövetség kudarcként értékeli. Most sok futballszakértő már komolyan beszél arról, hogy a spanyol csapat végül korunk legjobb válogatottjának címét adta más futballcsapatoknak.