2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt Az Irán - Nigéria Mérkőzés

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt Az Irán - Nigéria Mérkőzés

Videó: Iran v Nigeria | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Lehet

Június 16-án zajlott az első kör második mérkőzése az F négyesben Irán és Nigéria válogatottjai között. A játék Curitiba városában, az "Arena Baixada" stadionban zajlott. Kevesen vártak csillogó futballt ettől a találkozótól. Végül megtörtént, a 43 ezer férőhelyes aréna rajongói unatkoztak.

Irán - Nigéria_

Bármely sorozat véget ér. A brazíliai világbajnokság már megszokta a szurkolókat egy fényes támadófutballról, rengeteg veszélyes pillanattal és kapott góllal. Az irániak és a nigériaiak megszakították ezt a sorozatot. Azt is el kell mondani, hogy e meccs előtt minden találkozó szükségszerűen az egyik csapat győzelmével zárult. A curitibai arénában rögzítették az első és egy gól nélküli döntetlent.

Ez volt Brazília eddigi legunalmasabb vb-mérkőzése. Az első félidőben inkább az afrikai futballisták birtokolták a labdát. Próbáltak támadni, de keveset tettek az élvonalban. Az irániak kompakt védelmet folytattak, és egyetlen pillanatot sem engedtek létrehozni a kapuknál. Ugyanakkor maguk az irániak is nagyon ritkán támadtak. Az első félidőből csak egy olyan ütést lehet felidézni, amelyet az iráni játékos fejjel adott a jobb szélső szöglet után. Nigériát a kapus megmentette. Nem voltak több pillanat.

A második félidő ugyanolyan unalmas volt, mint az első. Nigéria megpróbált támadni, tartani a labdát, saját területet birtokolni. Ez azonban nem hozott eredményt a kapott gól formájában. És nem voltak gólszerzési lehetőségek. Az irániak szintén nem örvendeztették meg rajongóikat. A találkozó mind a 90 percében az eredménytábla unalmas nullákat égetett, és a játék éppen így zárult - 0 - 0.

Az Irán - Nigéria meccs továbbra is a legérdekesebb a tornán. A futball minősége gyenge volt. Argentína és Bosznia válogatottja, akik ugyanabban a csoportban játszanak, ösztönözhetőek. A dél-amerikaiak és az európaiak első játékának szintje jelentősen meghaladta a vizsgált találkozót.