2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt Az Anglia - Olaszország Mérkőzés

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt Az Anglia - Olaszország Mérkőzés

Videó: Olaszország 2006-ban világbajnok! (VB2006 11-es párbaj) [Hajdú B] 2024, Április

A brazil világbajnokság fokozatosan lendületet vesz. A D csoportban az előzetes szakasz egyik legjobban várt találkozójára került sor június 14-én - Anglia Olaszországgal mérkőzött. A brazil Manus városban, az Amazonia stadionban a nézők figyelhették a futballtitánok csatáját.

anglia_italia

Az első félidő lassan kezdődött. Talán ennek oka a Manusban uralkodó elviselhetetlen hőség volt. Az olaszok kicsit jobban irányították a labdát, a britek pedig távoli lövésekkel ellenőrizték Sirigu olasz kapust.

Andrea Pirlo volt a szólista a pálya közepén. Ez az ember elég volt ahhoz, hogy meg sem érintse a labdát, hogy megszerezze az első gólt. A szöglet utáni 35. percben Maestro Pirlo olyan okosan hiányolta a labdát, hogy a britek nem tudták azonnal, hogy a forduló hogyan lett a kapuban, miután Marchisio pontosabban lőtte a tizenhatoson kívülről. 1 - 0 Olaszország megszerezte a vezetést.

Rövid ideig a négyszeres vb-győztes rajongói ünnepelték sikerüket. Már a 37. percben a futball ősei ötletes gyors támadást hajtottak végre. Csak néhány passz, és Sturridge belövi Sirigut - az állás 1 - 1. A játék fokozatosan lendületet vett. Mindkét csapat játékosainak ügyessége megmutatta a világfutball óriásainak általános színvonalát.

A félidő végén az olaszok jó esélyt szalasztottak el, hogy eltalálják a britek kapuját. A „Supermario” ravaszul dobálta Hartot, de a védő kivette a labdát a hálóból. A szöglet után Kandreva megütötte a britek kapufáját. Az első félidő ilyen támadással zárult.

A találkozó második fele a britek támadásaival kezdődött. Az 50. percben azonban a futball alapítóinak támadó impulzusait Mario Balotelli hűti. Kandreva foglalkozott az angol védővel, és elképesztő szervát adott a szélső kapufának, ahol Balotelli fejével a kapuba küldte a labdát. 2 - 1 az állás.

A félidő második felét az angliai válogatott támadásai töltötték. A Squadra Azura játékosai nem is gondoltak a támadásra. Az olaszok kibírták, és úgy tették, ahogy a világon talán senki más nem teheti meg. Sirigu többször is megmentette Olaszországot veszélyes sztrájkok után, de a világbajnokság négyszeres bajnokának kapujában nem kellett szupergól pillanatokról beszélni.

A sűrített idő alatt Andrea Pirlo majdnem növelte az eredményt, de nagyszerű szabadrúgása a kapufát találta el.

A játékvezető sípja az olasz válogatott legnehezebb győzelmét jelentette 2 - 1-re egy félelmetes ellenféllel szemben. Most a briteknek meg kell verniük Uruguay-t a második fordulóban, ami önmagában is a legnehezebb feladatnak tűnik. A squadra azurát a Costa Ricával szerzett pontokon hasonlítják össze, és feljut a világkupa halálcsoportjának élére.