Milyen Volt Anji és A CSKA Mérkőzése Az Európa Ligában

Videó: Milyen Volt Anji és A CSKA Mérkőzése Az Európa Ligában

Videó: FC Anji - CSKA 2024, Március

Az Európa Liga rájátszási szakaszának utolsó mérkőzésein a CSKA volt a legjobb esély az orosz csapatok között. Végül is az első játék a svéd AIK klubbal nemcsak a hadsereg 1: 0-s győzelmével zárult, hanem egy külföldi pályán, Stockholmban zajlott.

Milyen volt Anji és a CSKA mérkőzése az Európa Ligában

Figyelembe véve az idegenbeli találkozó eredményét, valamint a seregcsapat által az utóbbi időben bemutatott, elég érett, magas színvonalú labdarúgást, a CSKA-t egyértelmű favoritnak tekintették a visszavágó előtt. És ha ehhez hozzávesszük az "otthoni falak" tényezőt és rajongóik heves támogatását, akkor az oroszok sikere két találkozó összegében majdnem 100% -osnak tűnt.

Jaj, nyilvánvalóan ez a magabiztosság kegyetlen viccet játszott a hadsereg csapatával. Egyébként nehéz megmagyarázni, hogy már a mérkőzés legelején, a 6. percben elkövetett egy durva hibát a védekezésben, amelynek eredményeként a svéd csapat játékosa, Ampos Karikari szabadon lőtte az oroszok kapuját. 1: 0 - a svédek átvették a vezetést. Egy ilyen váratlan, elrettentő kezdet inspirálta az AIK játékosait: elvégre az imént szinte lehetetlennek tűnő feladat hirtelen valósággá vált. A CSKA játékosai éppen ellenkezőleg, ez a gól szó szerint megtört pszichológiailag. Végül is elsöprő területi és játékelőnyük volt, rengeteg veszélyes momentumot hoztak létre, majdnem harminc lövést intéztek a svédek kapujába, ebből tíz volt a cél! De a labda, mintha elvarázsolta volna, makacsul nem repült a hálóba.

És már a leállási időben a svédek beadtak egy szögletet, és a második kapura lövés, amely az egész meccsen célba ért, a második gólig vezetett! 2–0-s előnyükkel a jubiláló svédek visszatértek Stockholmba, míg a CSKA sajnos kiesett az Európa Liga versenyéből. Csapatunk játékosai és szurkolói is egyszerűen megdöbbentek.

Másik csapatunk, a Makhachkala Anji épp ellenkezőleg, boldoggá tette a szurkolókat. A visszavágón Hollandiában, Alkmaar városában találkozott a helyi A3 klubbal. Az első, Oroszországban zajló játék Makhachkala lakosainak győzelmével zárult 1: 0 pontszámmal. Guus Hiddink vádjai megengedhették maguknak, hogy idegenben játszanak, hogy megőrizzék az eredményt, védekezésbe helyezkedve és alkalmanként éles ellentámadásokat vezetve. Játékosaink azonban az első félidőben két megválaszolatlan gólt szereztek, a szünet után pedig még hármat, ezzel pusztítóra hozva az eredményt. Az 5: 0 több, mint meggyőző győzelem, sőt idegen pályán is!

Így "Anji" egy másik orosz csapattal (kazanyi "Rubin") együtt legyőzte a rájátszás szakaszát, és most játékosai a győzelemre törekszenek a csoportkörben. A CSKA és a Dynamo, sajnos, nem értek oda.