2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt Chile és Ausztrália Mérkőzése

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt Chile és Ausztrália Mérkőzése

Videó: Chile v Australia | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Április

Június 13-án (brazil idő szerint) Cuiaba városában, a Pantanal stadionban került sor a B csoport első fordulójának második mérkőzésére Chile és Ausztrália válogatottjai között. Ez a meccs volt az egyik legfontosabb e válogatottak számára a rájátszásba jutásért folytatott küzdelem szempontjából.

2014-es FIFA-világbajnokság: milyen volt Chile és Ausztrália mérkőzése

A világbajnokság fokozatosan lendületet vesz, a válogatottak minden meccsen játékba lépnek. A futball minősége és intenzitása semleges szurkolóknak örülhet. Ezeket az érzelmeket váltotta ki Chile és Ausztrália mérkőzése.

A játék első 15 percében a chileiek összetörték az ausztrálokat. A mérkőzés 14. percére a dél-amerikaiak két gólt szereztek az ausztrál válogatott ellen. A chileiek debütáló labdáját a tornán Alexis Sanchez, a Barcelona támadója szerezte, két perccel később pedig gólpasszt adott. Valdivia kiválóan a vonalról leadott lövéssel a léc alá küldte a labdát. 2 - 0, Chile pedig örül.

A gólok után a chileiek továbbra is magabiztosan irányították a labdát, de az egyik legjobb adogatás után Tim Cahill fejjel játszott egyet. Az első félidő 35. percében történt. El kell ismerni, hogy az ausztrálok gólja nem csak jelentéktelen volt, de még a chilei válogatott góljának sem voltak előfeltételei.

A mérkőzés második felét birkózásban rendezték. Ausztrália úgy érezte, hogy megmentheti a mérkőzést. Ez meghatározta az ausztrálok aktivitását. Nem sikerült azonban eltalálni a dél-amerikaiak kapuját, éppen ellenkezőleg, a csereként beállt Jean Bosejour, már a rögzített időben, a kapu túlsó sarkába tartó lövéssel állította be a végeredményt. Chile 3 - 1-re nyer, és az első forduló után Hollandiában pontszámban hasonlít.

A chileiek és a spanyolok következő meccse hatalmas változást hoz a B csoport utolsó helyeinek megoszlásában.