Milyen Volt Az Orosz Válogatott Első Mérkőzése Az Euro 2012-n

Videó: Milyen Volt Az Orosz Válogatott Első Mérkőzése Az Euro 2012-n

Videó: U16-os felkészülési mérkőzés: Magyarország - Oroszország (2021.11.30, stream) 2024, Április

Az orosz válogatott ennek a bajnokságnak a nyitónapján játszotta a labdarúgó Európa-bajnokság utolsó részének első mérkőzését. A cseh válogatottal kezdődő mérkőzés a lengyelországi Wroclawban kezdődött, három órával az Euro 2012 hivatalos megnyitója után. A Meiski stadionban csaknem 41 ezer néző és rajongók milliói nézték otthon a tévéképernyőn, bárokban és szurkolói zónákban.

Milyen volt az orosz válogatott első mérkőzése az Euro 2012-n

A találkozó első tíz percében a cseh játékosok aktívabbak voltak, mint az oroszok - hosszabb ideig tartották a labdát, és azonnal nyomni kezdtek, amikor elveszítették a labdát. A 12. percben játékosaink jogot kaptak egy szögletre, amely nem vezetett gólszerzési esélyhez, de az időrendben megjelöléssé vált, amely után az orosz válogatott bizonyos játékelőnyét jelezték. És ebben a félévben a legfontosabb epizód, amely néhány perccel később történt. Először Alan Dzagoev hárította a labdát szinte a mezőny közepén, két cseh játékost felülmúlva, és a támadásunk jobb szélére küldte. Ezt követte egy pontos passz Alekszandr Kerzsakovnak, aki kapura lőtt, de a kapufát találta el, az ismét jó helyen lévő Dzagoev pedig a hálóba küldte a labdát. A kapott gól után a cseh játékosok kénytelenek voltak többet támadni, ami szabad zónákat hozott létre a védelmükben. A 25. percben az oroszok ezt kihasználták - Roman Shirokov bekapcsolta a támadásba Andrej Arshavint, aki a labdát Kerzsakov támadási vonalába küldte. Nem tudta elérni a labdát, de Shirokov nagyon jól tette, aki máris áttért a sokkos helyzetbe - 2: 0 volt az állás. Így maradt a mérkőzés szünetéig.

A második ott támadások cseréjével kezdődött - a cseheket a megtérülés szükségessége hajtotta előre, és játékosaink nem adták fel az ezzel kapcsolatban megjelent lehetőségeket. De sajnos az oroszok egyik támadását a vetélytársak olyan sikeresen megszakították, hogy egy hosszú távú passzból Václav Pilarzh szinte kapura került ki kapusunkkal. A cseh 100% -osan realizálta a pillanatot, és az állás nem lett annyira kényelmes az orosz válogatott számára - 2: 1. A cél inspirálta az ellenfeleket, és az oroszoknak nagy erőfeszítéseket kellett tenniük annak érdekében, hogy kioltják tevékenységüket a támadásban. A félidő közepére ez sikerült, ráadásul mindkét csapat játékosa kezdte megunni az aktív cselekvéseket. Mindkét edző megpróbálta felfrissíteni a támadást a cserével 73. percben, majd 85 percnél újabb játékost szabadon engedve. Csapatunkban Dick Advocaat előbb Kerzhakovot Roman Pavljucsenko, majd Dzágojev Alekszandr Kokorint váltotta. De a csere előtt Dzagoevnek sikerült ismét megkülönböztetnie magát - Szergej Ignashevich sikertelen beadása után a labda a cseh védőtől Pavlyuchenkóhoz pattant, aki azonnal továbbította Alannak, aki keményen és pontosan ütött. Alig 3 perc múlva Pavljucsenko lőtte be magát, miután megkapta Arshavin beadását és megverte a cseh védőt. Az orosz válogatott első mérkőzése az Euro 2012-n 4: 1-es eredménnyel zárult, megerősítve a szurkolók reményét a válogatott ezen a tornán való eredményes szereplésében.