Milyen Olimpiai Díjak Voltak Kellemes Meglepetés

Videó: Milyen Olimpiai Díjak Voltak Kellemes Meglepetés

Videó: Az unió bírósága lesöpörte a magyar érveket, zöld utat kaphat a jogállamisági mechanizmus 2024, Lehet

Az augusztus 12-én véget ért londoni olimpiai játékok eredményeit nagyon sikeresnek kell tekinteni az orosz válogatott számára. Az összesen 82 érmet, köztük 24 arany-, 26 ezüst- és 32 bronzérmet nyert orosz csapat magabiztosan a 4. helyet szerezte meg. Az összes éremszámot tekintve pedig az oroszok messze megelőzték az olimpia házigazdáit - Nagy-Britannia sportolóit, akik csak a legmagasabb színvonalú díjak nagy száma miatt 3. helyezést értek el.

Milyen olimpiai díjak voltak kellemes meglepetés

Természetesen az olimpiai játékok bármely díja nagyon megtisztelő mind az atléta, mind az általa képviselt ország számára. De még közöttük is vannak olyanok, akik kellemes meglepetésként értek, és ezért különösen értékesek. Például az olimpia legelső napjaiban, amikor csapatunk egésze nem teljesített túl jól, az orosz dzsúdósok kiváló eredményeket mutattak. Nem túlzás azt állítani, hogy sportolóink szó szerint sokkolták a judo-szakértőket és főleg a japánokat, akik hagyományosan nagyon erősek ebben a sportágban. Különösen kellemes meglepetés volt Arsen Galstyan, Mansur Isaev és Tagir Khaibulaev aranyérme.

Vitathatatlan meglepetés volt Elena Lashmanova aranya, amelyet versenykerékpárversenyeken nyertek 20 kilométeres távon. Mint maga az olimpiai bajnok beismerte, nem is álmodott ilyen sikerről. Végül is minden sportkommentátor és e sportág szakértője úgy vélte, hogy az első helyezett fő versenyzője egy másik orosz nő - Olga Kaniskina. Ennek ellenére a legnehezebb táv utolsó szakaszában Lashmanova meg tudta kerülni Kaniskinát, és olimpiai aranyérmet nyert.

És természetesen nem hagyhatjuk figyelmen kívül az orosz evezős-kajakos páros aranyát, Alexander Dyachenko / Jurij Postrigai 200 méter távolságban. Az evezésben hagyományosan erős briteket vitathatatlan kedvenceknek tartották ezen a szakterületen, főleg, hogy az orosz sportolók nemrég kezdtek együtt edzeni. Ennek ellenére az oroszok kapták meg az aranyat, és az olimpia házigazdái végül csak a harmadik hellyel voltak megelégedve.

Kellemes meglepetést okozott az orosz tollaslabda páros, Valeria Sorokina és Nina Vislova által kapott bronzérem is, aki a tapasztalt kanadai duót, Alex Bruce / Michelle Lee-t győzte le a harmadik helyért folyó mérkőzésen. És pontosan ugyanezt a benyomást tette a futó Ekaterina Poistogova bronzérme, aki 800 méteres távon a harmadik helyet szerezte meg. Erről a versenyről a sportoló nem titkolta, hogy nagyon nehéz volt neki. "De el tudtam érni a bronzot, szó szerint néhány századmásodpercet nyertem a célnál" - mosolygott Jekatyerina.