Ki Lett A Spengler Kupa Győztese

Videó: Ki Lett A Spengler Kupa Győztese

Videó: Highlights Spengler Cup Davos 2019 2024, Lehet

A Spengler Kupa Európa legrégebbi jégkorong klubversenye. Ezt a versenyt évente a svájci Davos városában rendezik meg újévkor.

Ki lett a Spengler Kupa 2014 győztese

A leköszönő 2014 utolsó napjaiban Davosban került sor a következő Spengler Kupára. Hat csapat vett részt a tornán, amelyek közül három a KHL-t, kettő pedig a svájci bajnokságot képviseli. A torna utolsó résztvevője az a kanadai válogatott volt, amely ilyen nemzetiségű hokisokból áll, Európában vagy Kanada kisebb jégkorongligáiban játszik.

Az orosz jégkorongklub, a Salavat Yulaev (Ufa) és a svájci Geneva Servette (Genf) csapat bejutott a 2014-es Spengler Kupa döntőjébe. A döntő mérkőzésre december 31-én délután került sor.

A davosi utolsó mérkőzés végeredménye nem tetszhet az orosz szurkolónak. Az Ufa csapata “szárazon” vereséget szenvedett a “Servette” ellen (0: 3). A találkozó első szakasza hatástalan volt. A Salavat Julajev elleni gólokat a mérkőzés második és harmadik szakaszában szerezték. Tehát a játék második szegmensében az Ufa kétszer is kisebbségben engedett. A svájciakat Jacqueme (23 perc) és Rubin (35 perc) szerezte. Az utolsó húsz percben Payette beállította a végeredményt az eredményjelzőn (50 perc).

Érdemes megjegyezni, hogy a svájci "Servette" egymás után másodszor nyerte el a Spengler Kupát.