Ki Lett Az MFM-2015 Jégkorong Győztese

Videó: Ki Lett Az MFM-2015 Jégkorong Győztese

Videó: Divízió 1 Jégkorong VB 2015 - Magyarország mérkőzései 2024, Lehet

Január 6-án, éjszaka, moszkvai idő szerint Torontóban került sor az év fő mérkőzésére a 20 év alatti hokisok számára. A világbajnokság utolsó találkozóján Oroszország és Kanada ifjúsági csapata gyűlt össze.

Ki lett az MFM-2015 jégkorong győztese

Az utolsó csapat első szakasza nyomasztóan kezdődött az orosz csapat számára. A játék kevesebb mint három perce a kanadaiak kétszer is felidegesítették kapusunkat. Decler (23. másodperc) és Paul megkülönböztették egymást (az időszámítás 2:32 volt az eredményjelzőn). A gólok megszerzése után a kanadaiak nem gyengítették támadásukat az orosz hokisok kapuján, de a tengerentúli játékosoknak az első időszakban nem sikerült megkülönböztetniük magukat. Az orosz válogatott éppen ellenkezőleg, a 10. percben egy gólt tudott játszani. Yudin védő megkülönböztette magát.

A második harmadban az oroszok nagyon aktívan kezdtek, de a 26. percben Mac David kihasználta játékosaink hibáját a váltásban, és egytől egyig kiugrva a harmadik korongot az orosz válogatott kapujába küldte.. Ezután a kanadaiak még kétszer tudtak gólt szerezni, így a döntetlen eredményig jutott - 5: 1. Domi (28. perc) és Reinhart (33. perc) megkülönböztették egymást. A kanadai válogatott ilyen áttörése után az oroszok igazi harci jelleget mutattak, amiért Valerij Bragin védőnőinek mélyen hálásnak kell lenniük. Az időszak végén jégkorongosaink visszatértek a játékba, három gólt szerezve. A gólokat Barbashev, Tolchinsky és Goldobin szerezte. Az orosz válogatott második és harmadik gólját mindössze 32 másodperc választotta el egymástól (ez a mérkőzés 35. percében történt). Már a találkozó 38. percében az orosz hokisok minimálisra csökkentették a különbséget. A mérkőzés második szakasza 5: 4-es eredménnyel zárult a kanadai válogatott javára.

A harmadik periódusban az oroszok megtérültek, de az erő már nem volt elég. A találkozó a világbajnokság házigazdáinak előnyével ért véget, amely lehetővé tette a kanadai utánpótlás válogatott győztesévé válását.

Az orosz válogatott végső teljesítménye sikeresnek minősíthető. A döntőben elszenvedett vereség ellenére az orosz válogatott ügyességet és karaktert mutatott. Valerij Bragin válogatottjának teljesítményének legmegfelelőbb meghatározását korunk kiemelkedő jégkorongjátékosának, Pavel Datsyuknak a szavaival lehet nevezni, aki a 2015-ös MFM végéhez hozzászólt: !!”.