Ki Lett A 2012-es Jégkorong-világbajnokság Győztese

Tartalomjegyzék:

Videó: Ki Lett A 2012-es Jégkorong-világbajnokság Győztese

Videó: Jégkorong Világbajnokság 2011. április 17-23. Budapest 2024, Április

Május 4. és 20. között Helsinkiben és Stockholmban rendezték meg a 2012. évi jégkorong-világbajnokságot. Összesen 64 mérkőzést játszottak, amelyeken 16 csapat vett részt. A bajnokság első helyét az Orosz Föderáció, a másodikat - Szlovákia, a harmadikat - Csehország szerezte meg.

Ki lett a 2012-es jégkorong-világbajnokság győztese

Utasítás

1. lépés

A bajnokság előtt mind a 16 csapat, amely részt vett benne, két csoportra oszlott: H (Helsinki város nevéből) és S (Stockholm város nevéből) kódnevekkel. Az első csoportba Kanada, Finnország, az Egyesült Államok, Svájc, Szlovákia, a Fehérorosz Köztársaság, Franciaország és Kazahsztán válogatottjai tartoztak, a másodikba pedig az Orosz Föderáció, Svédország, Csehország, Németország, Norvégia, Lettország, Dánia és Olaszország. A rendezvény két nagy sporttelepet érintett: Helsinkiben - a Hartwall Arénában és Stockholmban - a Globen Arénában.

2. lépés

Az előzetes szakasz során 28 mérkőzést vívtak a H csoport válogatottjai, és ugyanannyit az S csoport válogatottjai. Ennek eredményeként nyolc csapat jutott a negyeddöntőbe: Kanada, Szlovákia, Svédország, Csehország, Orosz Föderáció Norvégia, USA és Finnország. A fennmaradó nyolc csapat nem vett részt további versenyeken.

3. lépés

A negyeddöntőben Kanada 3: 4, Szlovákia ellen Csehországgal - azonos pontszámmal, az Orosz Föderáció Norvégiával - 5: 2, az Egyesült Államok pedig Finnországgal mérkőzött. 2: 3 pontszám. Ezt követően Kanada, Svédország, Norvégia és az Egyesült Államok válogatottja kiesett a bajnokságból.

4. lépés

Az elődöntőben a szlovák csapat 3: 1, az orosz válogatott pedig 6: 2-re legyőzte Csehországot. Ennek eredményeként Szlovákia és az Orosz Föderáció bejutott a döntőbe.

5. lépés

A bajnokság döntőjére május 20-án került sor. Az Orosz Föderáció részéről gólokat szereztek Alexander Valerievich Semin (09:57 és 35:22 perckor), Alexander Valerievich Peregozhin (26:10), Alekszej Vladimirovich Tereshchenko (33:31), Pavel Valerievich Datsyuk (43): 55) és Jevgenyij Vlagyimirovics Malkin (58:02). A szlovák oldalon mindkét gólt Zdeno Jara szerezte (01:06 és 49:37). Így 6: 2-es pontszámmal az orosz válogatott lett a torna győztese, a szlovák válogatott pedig a második helyet szerezte meg. Néhány órával azelőtt ugyanabban a városban rendezték a bronzmérkőzést. Csehország és Finnország csapatai vettek részt rajta. Közülük az első 3 gólt szerzett, a második pedig - 2. Ennek eredményeként a harmadik helyezett a cseh válogatott lett.