Ki Lett Az Euro Győztese

Videó: Ki Lett Az Euro Győztese

Videó: Oceana - Endless Summer (Official Video UEFA EURO 2012) Director's Cut 2024, Április

Július 1. és július 2. között éjjel játékkal zárult a 14. labdarúgó Európa-bajnokság a kijevi Olimpiyskiy stadionban. A kontinens legjobb csapatának azonosításához 31 mérkőzést rendeztek az Euro 2012-n, és a bajnok pontosan az a csapat volt, amelyre a szurkolók és a szakértők többsége rámutatott a torna kezdete előtt. Most a spanyol válogatott birtokolja mind a bolygó legmagasabb futballcímeit - a világbajnokot és az Európa-bajnokot.

Ki lett az Euro 2012 győztese

A spanyol válogatott azzal a csapattal kezdte a játékot, amelyik az utolsó bajnoki találkozót az olasz csapattal tartotta. Ez a meccs döntetlennel zárult - június 10-én Gdanskban a csapatok a második félidőben három percig cseréltek gólokat, és a döntőbe jutottak, mindegyiknek megvan a maga útja, amelyet a bajnokság tornarendje ír elő. A spanyolok az első szakasz két hátralévő meccsén nem adtak több pontot ellenfelüknek, és a C csoport első helyét szerezték meg.

A negyeddöntős játékban a „vörös düh” kiütötte keleti szomszédait, a francia válogatottat a tornából, 2: 0-s pontszámmal verte meg. A bajnokság felé vezető út következő lépését a spanyol labdarúgók kapták a legnehezebben - az elődöntőben nyugati szomszédjukkal, a portugál válogatottal kellett játszaniuk. Ez a játék volt az egyetlen a bajnokságban, amelyben a győztes megállapításához büntetőpárbajhoz kellett folyamodni. De a futball rulett megmutatta, hogy a spanyolok nemcsak a futballban erősek, hanem szerencsésebbek is, mint a többi csapat ezen a tornán - 4: 2-re nyertek.

Az olasz válogatottal folytatott utolsó mérkőzés egyáltalán nem vált csatává - az erők túlságosan egyenlőtlenek voltak. A spanyolok meglehetősen gyors támadásokban a pontos passzok miatt viszonylag könnyen passzolták az ellenfél védekezését, de nem törekedtek arra, hogy folyamatosan nagy sebességgel játsszanak. Egészen biztosak voltak abban, hogy képesek voltak visszafogni az olaszok helyzeti ostromát, amelyet az első félidőben két lőtt gól között bizonyítottak. A játék második felében az amúgy is erős csapat ismét szerencsét játszott - az olaszok az egyik játékos sérülése miatt több mint fél órán át kisebbségben voltak kénytelenek játszani. Spanyolország az Euro 2012 főmérkőzését 4: 0 összecsapó pontszámmal fejezte be, és története során harmadszor nyerte el az Európa-bajnok címet.