A Metallurg A 2016-os Gagarin Kupa Győztese

Videó: A Metallurg A 2016-os Gagarin Kupa Győztese

Videó: Золотой гол Криса Ли 2024, Április

2016. április 19-én meghatározták a Gagarin Kupa következő győztesét. A 2015–2016-os KHL-szezon nagyon érdekes és izgalmas volt a néző számára, a torna rájátszási mérkőzéseinek intenzitása semmiképpen sem volt alacsonyabb az előző sorsolásoknál.

Kép
Kép

A Metallurg Magnitogorsk megnyerte a 2016-os Gagarin Kupa rájátszását. Az uráli hokisok a történelem során másodszor emelték a legrangosabb európai klubhoki trófeát. A döntőben a Dél-Urál legyőzte a moszkvai „seregcsapat” alapszakaszának győzteseit.

Csak a döntős sorozat hetedik mérkőzésén derült ki a 2016-os Gagarin Kupa győztese. A „Metallurg” egy idegen mezőnyben 3: 1-es ponttal tudta megtörni a CSKA ellenállását. A döntő hetedik meccs igazi hősei a Magnitogorsk támadója, Evgeny Timkin és a védő Chris Lee voltak. Az első két gólt szerzett: számlát nyitott az első időszakban, és a meccs végén ütött egy üres „seregembert”. Chris Lee lett a második (nyertes) korong, a “Metallurg” szerzője. A Gagarin-kupa döntőjének hetedik összecsapásának végeredménye 3: 1 a dél-uráli hokisok javára.

A döntő felé menet a Metallurg hat meccsen verte a Jekatyerinburg Avtomobilist a negyeddöntőben (a sorozat 4: 2 volt). A következő szakaszban megtört a novoszibirszki „Szibéria” (4: 1 volt az állás). A keleti konferencia döntőjében a Metallurg öt mérkőzésen legyőzte az ufai Salavat Julajevet.

A 2016-os Gagarin Kupa győzelme megismételte a Metallurg két évvel ezelőtti eredményét. 2014-ben a South Urals csapata a döntőben hét mérkőzésen legyőzte a Lev Prágát. Így a „Metallurg” a KHL harmadik klubja lett, amely kétszeres győztese a rangos trófeának (más csapatok: a moszkvai „Dynamo” és a kazanyi „Ak Bars”).

A sorozat CSKA-val folytatott hetedik meccsének végén a díjat a KHL 2016-os rájátszásának legértékesebb játékosának ítélték oda, aki a Metallurg kapitánya és igazi vezetője, Szergej Mozjakin volt.