MFM-2015 Jégkorong: Hogyan Tartották Oroszország - USA Negyeddöntőit

Videó: MFM-2015 Jégkorong: Hogyan Tartották Oroszország - USA Negyeddöntőit

Videó: Divízió 1 Jégkorong VB 2015 - Magyarország mérkőzései 2024, Lehet

Moszkvai idő szerint január 2-án késő este az orosz jégkorong-válogatott az ifjúsági világbajnokság keretében játszotta a negyeddöntős mérkőzést. Az oroszok riválisai az Egyesült Államokból származó társaik voltak.

MFM-2015 jégkorong: hogyan tartották Oroszország - USA negyeddöntőit

A 2015-ös MFM negyeddöntős mérkőzés győzteseinek azonosításához Valery Bragin védőinek Torontóból Montrealba kellett költözniük. A híres montreali Canadiens klub arénáján kellett az oroszoknak legyőzniük az ifjúsági jégkorong-világbajnokság egyik fő favoritjának - az amerikaiaknak - az ellenállását.

Az orosz válogatott első szakasza sikeres volt. Az amerikai hokisok gyakran megszegték a szabályokat. Ez oda vezetett, hogy az amerikaiak az időszak felében kisebbségben játszottak. A találkozó 3. percében Ivan Barbashev realizálta két játékos számbeli előnyét. Oroszország 1: 0-ra vezetett. Továbbá az amerikaiak továbbra is szabálytalankodtak. Az eredmény az amerikai csapat ellen elért második gól lett. Alekszandr Sharov a 16. percben ismét felidegesítette az amerikaiakat. A korongot az amerikai jégkorongozó következő büntetési idejének vége után kalapálták.

A második időszakban az amerikaiak jelentősen bővültek. Újra és újra gyors támadások történtek az amerikai játékosok ellen. A 33. percben Anthony Di Angelo távoli lövéssel zárta a különbséget. A gól idején az orosz hokisok túlerőben voltak. Ezt követően az amerikaiak továbbra is sokat lőttek Shesterkin kapujába, de kapusunk megbízható volt. Érdemes megjegyezni, hogy az amerikai hokisok a második időszakban háromszor "dobták" az oroszokat.

Az amerikaiak ismét aktívan kezdték a harmadik periódust, de a periódus első gólja a tengerentúli hokisok kapujába repült. Szergej Tolcsinszkij a 42. percben előrébb hozta az orosz válogatottat (3: 1). Aztán az oroszok elkezdték szisztematikusan megszegni a szabályokat. Ennek oka az amerikaiak nagy nyomása és utóbbiak teljes játékelőnye volt. Az amerikai jégkorong-válogatott ilyen tevékenységét egy második koronggal jutalmazták a kapunkba. A 49. percben Zach Warenski ismét minimálisra csökkentette az amerikaiak közötti különbséget. Az időszak hátralévő részében az oroszok kizárólag védekezésben voltak. A teljes játék során Shesterkin több mint negyven amerikai játékos lövését tükrözte. A kapusnak ez a játéka jelentős segítséget jelentett az egész válogatott számára a győztes pontszám megtartásában. Az a gyakorlat, hogy a találkozó végén a kapust lecserélték egy hatodik mezőnyjátékosra, az amerikaiaknak sem segített. Oroszország kitartott és 3: 2-re nyert.

Valery Bragin játékosa a bajnokság következő mérkőzését január 4-én játssza. Az oroszok riválisa az elődöntőben a svéd válogatott lesz.