2014. évi FIFA-világbajnokság: Hogyan Tartották Az Ivoire – Japán Találkozót

Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: Hogyan Tartották Az Ivoire – Japán Találkozót

Videó: VILÁGBAJNOK LESZEK! - 1. rész - A csoportkör 2024, Lehet

Június 14-én befejeződött a C-kvartett első fordulója a brazíliai világkupán. A kolumbiaiak után az iuvariánusok és a japánok kezdtek harcba. Az első forduló második mérkőzésére Recife-ben került sor az Arena Pernambucóban, körülbelül 46 000 néző befogadásával.

mundial_
mundial_

A mérkőzés lustán kezdődött mindkét csapat részéről. Az afrikaiak megpróbálták irányítani a labdát, de az volt a benyomás, hogy az elefántcsontpartiak nem fogják különösebben veszélyeztetni az ázsiaiak kapuját. A labda kényelmetlen gurulása 16 percig tartott, amikor a moszkvai "hadsereg" egykori játékosa, Honda bal lábával az afrikaiak kapujába küldte a labdát. Egész Japán ujjongott, amikor nemzeti csapatuk átvette a vezetést. El kell ismerni, hogy az ütés nemcsak eredményesnek, de eredményesnek is bizonyult. A büntetőterületen kívülről Honda szörnyű erővel ütötte be a kaput a közeli sarokba, így az elefántcsontparti kapus meg sem mozdult, mert haszontalan volt.

Az első félidő a japán válogatott minimális előnyével zárult. Nem kellett rendkívül veszélyes pillanatokról beszélni.

A találkozó második fele nem tudott tetszeni az ázsiaiaknak. A játék ugyanolyan kimért és sietetlen volt. Két perces kudarc volt azonban a japán válogatott védekezésében, ami két gólt eredményezett az elefántcsontpartiak számára.

Először a 64. percben Boni, miután a támadás jobb széléről passzolt, fejével a japán kapujába küldte a labdát. Két perccel később hasonló helyzetben az olasz "Roma" támadója és Elefántcsontpart Gervinho válogatottja húzza ki a második gólt. A támadó a kapu közvetlen sarkába fejeli a labdát.

A találkozó játékvezetőjének utolsó sípja az afrikaiak szándékos győzelmének volt a tanúja, 2 - 1. Az elefántcsontpartiak három pontot szereznek és felzárkóznak a ragyogó kolumbiaiakhoz.