2014. Nyolcaddöntős FIFA-világbajnokság: Kolumbia - Uruguay

Videó: 2014. Nyolcaddöntős FIFA-világbajnokság: Kolumbia - Uruguay

Videó: Colombia v Uruguay | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Lehet

Június 28-án Rio de Janeiro adott otthont a brazíliai FIFA-világbajnokság nyolcaddöntőjének második mérkőzésének. A híres Maracanã stadionban Kolumbia válogatottja találkozott Uruguay nemzeti csapatával.

2014. nyolcaddöntős FIFA-világbajnokság: Kolumbia - Uruguay

A kolumbiai és uruguayi válogatott mérkőzést az egyik legjobban kiszámíthatatlannak tartották a labdarúgó-világbajnokság első nyolc rájátszása között. Ez nem véletlen, mert mindkét csapatban magas színvonalú játékosokat választanak ki, akik képesek eredményre. A játék makacs és szórakoztató volt.

Valójában minden kicsit másképp alakult. A kolumbiai csapat továbbra is minőségi futballal örvendeztette meg szurkolóit, aminek még az uruguayiak sem tudtak ellenállni. A játék első felében a kolumbiaiak domináltak. Egyértelmű volt, hogy ennek a csapatnak a játékosai jobban bírják a labdát, támadásaik valamivel jobbak és veszélyesebbek. Ezért az első félidő természetes eredménye James Rodriguez gólja volt a találkozó 28. percében. A kolumbiai csatár mellkasán vette partnere lovas passzát, és a második érintéssel a tizenhatoson kívülről ütötte el. Az ütés nemcsak hatékonynak, de eredményesnek is bizonyult. A labda közvetlenül a léc alá esett, és visszapattant a kapufáról. Rodrigueznek ez a gólja a bajnokság egyik legszebb gólja. Kolumbia vezet 1-0-ra.

A szünet előtt a kolumbiaiak nem engedték az uruguayiaknak, hogy pontszerző helyzeteket hozzanak létre, az eredményjelző pontszáma változatlan maradt - Kolumbia nyert 1 - 0-ra.

A kolumbiaiak nagyon aktívan kezdték a találkozó második felét. Az első félidőhöz hasonlóan érezhető volt ennek a csapatnak a játékosainak a fölénye. Az eredmény James Rodriguez második gólja volt az 50. percben. A kolumbiai játékosok remek támadása után Rodriguez labdát ejtett a kapu előtt. A támadónak nem volt nehéz újabb gólt szereznie a mérkőzésen. Kolumbia 2 - 0 lett. A válogatott rajongói örömének nem volt határa, mert a kolumbiai játékosok látszólag könnyedén megverték riválisukat.

A gól megszerzése után Kolumbia Uruguaynak adta a területet, ám utóbbi nem tudta ezt kihasználni. Kiemelhetünk néhány veszélyes lövést átlagos távolságból, valamint kijutást Pereira kapujába, de ezek a helyzetek nem értek véget Kolumbia kapujának elfogásával.

A találkozó végeredménye 2 - 0 a kolumbiak javára. Uruguay hazafelé tart, és Kolumbia játékosai Brazíliával találkoznak a negyeddöntőben, ebben a párban nincs egyértelmű favorit. Ha a kolumbiaiak képesek legyőzni a bajnokság házigazdáit, az nem lesz szenzáció, mert első körtől kezdve az egész világ figyeli a kolumbiai válogatott elképesztő játékát.