Kolumbia Hogyan Teljesített A 2014-es Brazíliai Világkupán

Videó: Kolumbia Hogyan Teljesített A 2014-es Brazíliai Világkupán

Videó: Brazilia - képekben.. 2024, Lehet

A brazíliai futball-világbajnokság kezdete előtt a kolumbiaiak jelentős veszteséget szenvedtek a válogatott főcsatárának - Falcao személyében. A kolumbiai megsérült, és nem vehetett részt a bajnokságban. Ez azonban nem akadályozta meg a dél-amerikaiakat abban, hogy méltó módon lépjenek fel a tornán, színvonalas futballt mutogatva.

Kolumbia hogyan teljesített a 2014-es brazíliai világkupán

A kolumbiai válogatott sorsolással kisorsolt, hogy a brazíliai FIFA-világbajnokságon a C csoportba játsszon. Nem a válogatott legerősebb négyese volt. A kolumbiaiak, az elefántcsontpartiak, a görögök és a japánok mellett.

Kolumbia az első mérkőzését a világbajnokságon Görögországgal játszotta. A játék nagyon szórakoztatónak bizonyult a dél-amerikai futballisták részéről. A nézők örökké emlékezni fognak a kolumbiaiak táncaira a kapott gólok ünnepén. A mérkőzés végeredménye 3 - 0 Kolumbia javára.

A második meccsen a kolumbiai válogatott játékosait elefántcsontparti labdarúgók ellenezték. Ezen a találkozón a dél-amerikaiak újabb győzelmet arattak a tornán (2 - 1).

A csoportkör utolsó mérkőzésén Kolumbia gond nélkül küzdött Japánnal (4 - 1). A dél-amerikai futballisták az első helyet szerezték meg a C csoportban, elképesztő pompás és támadó futballt mutattak be.

Az 1/8-os döntőben a kolumbiai játékosoknak Uruguayval kellett megküzdeniük. Ezt a játékot James Rodriguez duplája jelezte Muslera ellen. Kolumbia 2 - 0-ra nyert és továbbjutott a világkupa negyeddöntőjébe, ahol a brazilok már várták őket.

A negyeddöntős játék Brazília - Kolumbia a torna egyik legkeményebb és legerőszakosabb lett. A játékvezető több mint 50 alkalommal jegyezte meg a szabályok megsértését, és a labda csak mintegy 40 percnyi játékidőt játszott. Egy ilyen csatában Kolumbia 1 - 2-re kikapott a házigazdáktól, és kirepült a világbajnokságért vívott harcból.

Sok semleges futballrajongó sajnálta, hogy részt vett ebben a dél-amerikai válogatottban, mert talán minden más dél-amerikai csapat legjobb színvonalú futballját mutatták. Megállapítható, hogy ha a szurkolók annyira emlékeztek a játékra, akkor a válogatott teljesítménye sikeresnek tekinthető. Ezenkívül a kolumbiai labdarúgó-szövetség világbajnokságán a negyeddöntőbe jutás teljesen elfogadható eredmény.