2014-es FIFA-világbajnoki Elődöntő: Brazília - Németország

Videó: 2014-es FIFA-világbajnoki Elődöntő: Brazília - Németország

Videó: Brazil 1-7 Germany | Extended Highlights | 2014 FIFA World Cup 2024, Lehet

Július 8-án, a brazil Belo Horizonte városában került sor az első elődöntős mérkőzésre Brazília és Németország csapata között. Az egész futballvilág már alig várja ezt a konfrontációt abban a reményben, hogy a játékosok kiemelkedő futballt fognak mutatni. A végeredmény a legvadabb várakozásokat is felülmúlta.

2014-es FIFA-világbajnoki elődöntő: Brazília - Németország

A játék nagy iramban indult. A brazilok az első percektől fogva vették a labdát, és megpróbálták veszélyeztetni az ellenfél kapuját. A találkozó tizedik perce után azonban a Mineirao stadion pályáján olyan események kezdtek bekövetkezni, amelyekről a legrosszabb álmokban sem tudtak álmodni a brazil válogatott rajongói.

A mérkőzés 11. percében, szögletrúgás után, a dél-amerikai válogatott védőinek teljes beleegyezésével Thomas Muller nyitja az eredményt a mérkőzésen. Németország 1 - 0-ra vezetett. Ez a gól sokkolta az egész stadiont.

A 23. percben Miroslav Klose felállítja a világbajnokságon zajló tornák keretében az egyik játékos által elért gólok rekordját. Klose megszerzi a 16. gólját a bolygó világbajnokságán, ezzel megkerülve a brazil Ronaldót. Németország 2 - 0-ra vezetett. Mint később kiderült, ez csak egy rémálom kezdete volt Brazília számára.

A németek továbbra is agresszíven támadtak, és az öttusák elnyomottnak tűntek. Az eredmény a Kroos-labda lett a 24. percben. 3 - 0 - ez már a mérkőzés 24. percében vereséget jelentett. Kevesen tudták volna elképzelni az események ilyen alakulását. Németország összezúzta az összes brazil védekezést.

A 26. percben Kroos duplázik. 4 - 0 Németország javára. A németek már elkezdték gúnyolni a bajnokság házigazdáit, passzjaikkal széttépték Brazília teljes védelmét a tizenhatoson belül. De ez nem volt minden célja a német autónak az első félidőben.

A 29. percben Khedira beküldi az ötödik gólt a világbajnokság házigazda csapatának kapujába. Félórás játék után 5 - 0 az állás Németország javára.

A brazilok még soha nem tudtak kilábalni egy ilyen sokkból. Az első félidő a Scollari-díjak teljes kudarcával zárult.

A második félidőben a brazilok úgy jöttek ki, mintha más csapat lennének. A második félidő első perceitől a dél-amerikaiak támadásba siettek. Több veszélyes pillanat volt a Neuer kapujában. Oscar és Paulinho állítólag gólt szereztek volna, de a német kapus megmentette csapatát.

A második félidő első perceiben a brazilok rohama után a játék kissé lecsendesedett. A németek abbahagyták, hogy a brazil játékosok gólszerzési lehetőségeket teremtsenek. Az európaiak a hatodik góljukkal hűtötték a dél-amerikaiak lelkesedését. A csereként beállt Schürrle a 69. percben véget vet a németek legelegánsabb kombinációjának. 6 - 0 az állás Németország előtt.

Tíz perccel később (a 79. percben) Schürrle duplázik. Csodálatos felső passz után a német először megérintette a labdát, és a brazil büntetőterületről érkező második hatalmas ütéssel a közel kilencbe küldte a labdát. A sportlövedék a keresztlécet érte és hetedik alkalommal lépte át Cesar gólvonalát.

A brazil védekezés hatalmas kudarcai azért következtek be, mert a dél-amerikai játékosok legalább egyszer szívesen lőttek gólt. Érdemes elmondani, hogy a meccs legvégén sikerült nekik. Eleinte, a 89. percben, Brazília újabb védelmi kudarca vezetett oda, hogy Ozil egy az egyben ment a kapus Cesarral. A német csapása azonban közel került a poszthoz. A brazilok a következő támadásban gólt szereztek. Oscar a német védővel és a kapussal foglalkozott a tizenhatoson. A találkozó 90. percében történt.

A németek javára elért 7–1-es végeredmény az európaiakat juttatja a világbajnokság döntőjébe, és a braziloknak most meg kell elégedniük a harmadik helyért vívott mérkőzéssel.

A német csapat elképesztő focit játszott. A korábbi mérkőzések túlzott akadémiája szörnyű pusztító támadóerővé vált az elődöntőben. Ez a játék örökre bekerül a világbajnokság történelmébe, mint a kiemelkedő futball oktatási eszköze. És a brazil játékosok teljesítménye a 2014. évi világbajnokság elődöntőjében egyértelmű példának tekinthető arra, hogy hogyan nem lehet focizni.