Milyen Volt A 2012-es Wimbledoni Döntő

Videó: Milyen Volt A 2012-es Wimbledoni Döntő

Videó: Novak Djokovic vs Roger Federer | Wimbledon 2019 | Full Match 2024, Április

Wimbledon egyike annak a négy tenisz Grand Slam bajnokságnak, amelyek 1877 óta léteznek és évente kerül megrendezésre az azonos nevű londoni külvárosban. Minden évben a bolygó legjobb teniszezői versenyeznek egymással, hogy a döntőben megkapják a győztes megtisztelő címét.

Milyen volt a 2012-es wimbledoni döntő

2012-ben a tornát hagyományosan 14 napig tartották, másfél hónappal augusztus első hétfője előtt. A teniszezők Wimbledon öt változatában versenyeztek a díjakért: egyes férfiak, egyes nők, férfiak párosok, női párosok, vegyes (vegyes). Páros és vegyes versenyeken a partnereknek nem kell ugyanazon ország lakóinak lennie, ezért ezek a találkozók népszerűbbek a nézők körében.

A lengyel Agnieszka Radwanska és az amerikai Serena Williams, akinek a nevét már régóta hallotta az összes teniszrajongó, bejutott a 2012-es wimbledoni női egyes torna döntőjébe. A lányok közötti utolsó mérkőzés két szakaszban zajlott, mivel az első játékot az első szett utáni heves esőzés miatt meg kellett szakítani, amelyet Williams nyert 6: 1-es pontszámmal. Az amerikai ötödször nyerte meg a mérkőzést 6: 1 5: 7 6: 2-es eredménnyel.

A férfi torna döntője drámaibb volt, hiszen a svájci hatszoros wimbledoni győztes Roger Federer és a skót Andy Murray (a helyi közönség kedvence), aki a világ második ütője volt, és gyakran második vagy harmadik helyet szerzett a wimbledoni tornán bejutott a döntőbe. Mivel a brit férfiak 1938 óta soha nem nyertek tornát, nagy reményeket fűztek Murray-hoz. Ennek ellenére Federer elsöprő győzelmet aratott és hétszeres bajnok lett Wimbledonban, így megismételte a teniszlegenda - az amerikai Pete Sampras - rekordját. A találkozó eredménye 4: 6, 7: 5, 6: 3, 6: 4.

A női páros torna meglehetősen kiszámítható volt, mivel a Williams nővérek (Serena és Venus) voltak az első kedvencek. Ők voltak azok, akik útjuk során minden riválist legyőztek, bejutottak a döntőbe, ahol legyőzték az Andrea Glavachkova és Lucy Gradetskaya által képviselt cseh válogatottat. A wimbledoni torna végeredménye 7: 5 6: 4.

A férfi páros bajnokság győztese a vegyes csapat lett, amelyben Nagy-Britannia képviselője, Jonathan Murray és a dán sportoló, Frederick Nielsen állt össze. Mindkét teniszező először nyerte meg Wimbledont, interjúikban mindketten remélik a folyamatos együttműködést. 4: 6, 6: 4, 7: 6, 6: 7, 6: 3 pontszámmal sikerült legyőzniük egy másik vegyes válogatottat, amely Robert Lindstedt (svéd) és Horia Tezeu (román) tagjai voltak.

A vegyes torna győztesei Amerika képviselői, Lisa Raymond és Mike Brian lettek, akik a döntőben legyőzték az orosz Elena Vesninát és az indiai Leander Paest. Az összes döntőt élőben mutatták be az orosz sporttévécsatornák (Eurosport, "Oroszország 2").