Milyen Volt A Papírrepülőgép-indító Világbajnokság

Videó: Milyen Volt A Papírrepülőgép-indító Világbajnokság

Videó: Papírrepülőgép-világbajnokság Salzburgban 2024, Lehet

A papírrepülőgép-indító világbajnokság korántsem játék az általános iskolások számára. A világ minden táján több mint 37 ezer hallgató vett részt annak 634 selejtező fordulóján, és csak 249 résztvevő teljesítette a nehéz válogatást. Ezek a képviselők 83 országból és május elején gyűltek össze az ausztriai Salzburgban, hogy három kategóriában bajnokokat azonosítsanak. A rendezvény szponzora szintén egyáltalán nem volt gyerekes, így a bajnokság teljes neve így hangzik - Red Bull Paper Wings 2012.

Milyen volt a papírrepülőgép-indító világbajnokság

A papírrepülőgép-indító világbajnokság három különböző kategóriában hozza ki a legjobb kivitelezőket. Egyikük síkjának a lehető leghosszabb ideig ki kell tartania a levegőben, a másikban csak a repülési távolság a fontos, a harmadikban pedig nem a métereket és a másodperceket értékelik, hanem az akrobatikus mutatványok szépségét, amelyek helyesen hajtogatják a papírt képes arra.

A távversenyeken a horvát Jovica Kozlicát tartották vitathatatlan favoritnak - ez az egyetlen résztvevő, aki első volt egymás után két bajnokságban. Ilyen döntőket háromévente rendeznek, nyerteseik előzetes kiválasztás nélkül mennek a következő bajnokságba. De ebben az évben a korábbi bajnokok egyike sem tudta megvédeni címét, beleértve a papírrepülőgépek mesterei között a híres horvátot is. Repülőgépe 44 m 13 cm-rel repült, több mint 6 métert, mielőtt elérte az új bajnok, a cseh Thomas Beck nagy távolságú repülőgépét.

A libanoni Eli Chemali képes volt építeni egy repülőgépet, amely az utolsó repülés során 10,68 másodpercig maradt a levegőben - ez a legjobb eredmény a "Repülés időtartama" kategóriában. És a legszubjektívebb kategóriában - „Műrepülés” - a papír piruettek szépségét pontok alapján értékelték, és - mint az ilyen értékeléseknél gyakran előfordul - itt is konfliktus alakult ki - két résztvevő abszolút azonos számú pontot kapott. A szponzorok nem lettek mohók, és mindkettőnek kitüntették a címet - a lengyel Tomas Chodryrnak és az amerikai Ryan Nakaratonak.

15 város egyetemein azonosították a papírrepülőgép-gyártás legjobb orosz tervezőit és tesztelőit, a moszkvai döntő 45 résztvevője közül csak hárman mentek a salzburgi Hangar-7-be. Eredményeik az előzetes selejtező fordulók összesítő táblázataiban az első tízbe kerültek, de sajnos a hazai papírrepülés nem tudott bejutni a nagydöntő kifutópályájára.