Copa America 2016: Haiti - Peru Játék áttekintése

Videó: Copa America 2016: Haiti - Peru Játék áttekintése

Videó: PERU VS HAITI 04-06 2024, Lehet

A B csoport Copa America 2016 csoportmérkőzései Haiti és Peru válogatottjainak konfrontációjával kezdődtek. Ezeknek a riválisoknak a találkozója Washingtonban, egy 75 000 néző befogadására alkalmas stadionban történt.

Copa America 2016: Haiti - Peru játék áttekintése

A találkozó kezdete előtt a perui válogatott játékosait tartották a konfrontáció favoritjainak. Az osztály sportolói közötti különbség már az első percektől nyilvánvalóvá vált - a peruiak teljesen átvették a kezdeményezést és gyakran megtámadták a haiti kapukat. A haiti válogatott játékosai csak az első félidő közepéig találtak erőt több értelmes támadáshoz, de gólt nem szereztek. Az első félidő legveszélyesebb pillanata a peruiak kapujában egy szabadrúgás volt, amelyet Mechak Jerome hajtott végre. A büntetőterület kerekítéséből indított labda átrepült a keresztléc fölött. Ezt követően a peruiak ismét veszélyes támadásba kezdtek, de a labda soha nem lépte át a gólvonalat. A félidő utolsó percében a haitiokat a kapu mentette meg, miután Edison Flores tizenhatosán kívülről eltaláltak.

A második félidő szintén a perui válogatott támadásaival kezdődött. Az egész meccsen a dél-amerikaiak többször eltalálták az ellenfél kapuját, előnyben voltak a labda birtokában. Ennek eredményeként a 61. percben a haiti nem tudta épen tartani a kaput. A bal szélről Edison Flores kiváló passzát Paolo Guerero zárta. A gól nagyon eredményesnek bizonyult: Guerero ősszel fejével a labdát a haiti válogatott kapujába juttatta.

A mérkőzés végéig nem változott az eredményjelző pontszáma. A haiti válogatott nem tudott megfelelően reagálni a kapott gólra. Valószínűbb, hogy a haitiok megszerezhették volna a második gólt.

Az 1: 0 végeredmény rögzítette a perui válogatott győzelmét, amely három pontot szerez a Copa America 2016 első fordulójának mérkőzése után.