America's Cup 2016: Az Ecuador - Haiti Játék áttekintése

Videó: America's Cup 2016: Az Ecuador - Haiti Játék áttekintése

Videó: America's Cup 1995 (1/2) 2024, Április

A haiti válogatott egyértelmű hátrányos helyzetű volt a Copa America 2016-on. A B csoport mindkét első mérkőzését elvesztve a haitiiak utolsó találkozójuk során szembeszálltak Ecuador játékosaival, akik számára a győzelem formálissá tehette volna a rájátszásból való kilépést.

America's Cup 2016: az Ecuador - Haiti játék áttekintése

Az ecuadori válogatott játékosai aktívabban kezdték a játékot. Az ecuadoriak már a találkozó első tíz percében több veszélyes pillanatot alkottak a haiti válogatott kapujában. És már a 11. percben az első labda a hálóban volt. Christian Noboa pontos passzt adott Enner Valenciának, aki a tizenhatoson kívülről lőtte a haiti kaput, ezzel nyitva a meccs eredményét. Ecuador válogatottja 1: 0-ra vezetett.

A 20. percben Enner Valencia segédként lépett fel. A büntetőterületre vezető lombkorona után Haimen Iovi könnyedén az üres kapuba juttatta a labdát. Az ecuadori válogatott gyorsan formálta előnyét két gólra.

A pontszám az első félidő végéig nem változott. Érdemes azonban megjegyezni, hogy a 28. percben a Jerome által képviselt haiti válogatott egy gólt játszhat. A keresztléc megtette az ütését.

A második félidőben az ecuadoriak növelték pontszerző előnyüket. Az orosz szurkolók által jól ismert Christian Noboa az 57. percben zúzósra hozta az állást - 3: 0 Ecuador javára.

A 78. percben Enner Valencia megadta második gólpasszát a meccsen. Ezúttal testvérének, Antonio-nak segédkezett. Az eredmény: 4: 0 volt az Ecuador és Haiti találkozó végeredménye.

Az ecuadoriak győzelme ezt a csapatot a B csoport második helyére hozta. Ugyanakkor a brazil válogatott, amely ugyanannak a csoportnak a második mérkőzésén vereséget szenvedett a perui ellen, egyáltalán nem jutott be a rájátszásba.

A negyeddöntőben az ecuadori válogatott találkozik a torna házigazdáival - az amerikai válogatottal, a haitiak pedig három vereség után elhagyják a tornát.