A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 Döntője: Franciaország - Nigéria

Videó: A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 Döntője: Franciaország - Nigéria

Videó: France 4 x 2 Croatia ● 2018 World Cup Final Extended Goals & Highlights HD 2024, Lehet

Június 30-án Brazília fővárosában került sor a FIFA Világkupa nyolcaddöntőjének ötödik mérkőzésére. Franciaország és Nigéria válogatottjai a stadionban találkoztak Garrinchi tiszteletére.

A 2014. évi FIFA-világbajnokság 1/8-os döntője: Franciaország - Nigéria

A francia és nigériai csapatok párjában az európaiak tűntek a favoritoknak. A meccs első felét azonban az afrikaiak enyhe előnnyel rendezték. A nigériaiak próbálták megjátszani az első számot. De érdemes elismerni, hogy az afrikaiaknak nem sikerült támadni. A franciák ügyesebbnek tűntek, jobban irányították a labdát. Ezért az európaiak pillanata különböztethető meg a teljes első felétől. Paul Pogba szétoszlatta csapata gyors támadását, és maga teljesítette. A fiatal francia a tizenhatoson kívülről lőtt, de az afrikai kapus hárította a labdát.

Általában az első félidőt nem különböztette meg éles támadójáték, mondhatjuk, hogy a semleges szurkolók unatkoztak.

A találkozó második felében a labda először az európaiak kapujába került, de a gólt leshelyzet miatt nem osztották ki. A félidő első felében a nigériaiak megpróbálták jobban birtokolni a labdát, de ez megint nem hozott eredményt. Még mindig nem voltak veszélyes pillanatok.

Csak a második félidő utolsó 15 percében érintett az európaiak általános osztálya. Először Benzema, aki egytől egyig ugrott elő a nigériai kapussal, nem tudta elengedni a pillanatot, majd a keresztléc megmentette a nigériaiakat Kabay távoli sztrájkja után. Benzemának még mindig volt egy jó pillanata - a francia csatár veszedelmesen a léc alá tartott, de a kapus, Enyama ismét segít. Ennek eredményeként a franciák továbbra is betaláltak.

Szöglet után a nigériai kapus hibázott. A kijáratnál tenyerével Pogba fejére dobta a labdát, aki gyorsan elküldte a lövedéket az üres kapuba. A 79. percben Franciaország vezetett 1 - 0-ra.

A kapott gól után a nigériaiak már nem találták meg az erőt a megtérüléshez. Az afrikaiak még a játékot sem tudták átvinni az európaiak kapujába. Ezért Franciaország Nigéria mezőnyének felén fejezte be a mérkőzést.

Végül a nigériaiak esélye a negyeddöntőbe jutásra a 90. percben eltűnt. A jobb szélről érkező lumbágó után a nigériaiak kapitánya, Yobo a saját kapujába vágta a labdát.

A mérkőzés végeredménye 2 - 0 Franciaország javára. Az európaiak most várják a Németország – Algéria páros győztesét, míg a nigériai játékosok hazafelé tartanak.