Hogyan ért Véget A Stanley Kupa Döntője

Videó: Hogyan ért Véget A Stanley Kupa Döntője

Videó: A Stanley Hotel kísértetei 2024, Április

A Stanley-kupa döntője a Nemzeti Jégkorong Liga szezonjának döntetlen-sorozata, amely után kiderül az áhított trófea nyertese. Két bajnok csapat küzdött egymással: a New Jersey Devils és a Los Angeles Kings.

Hogyan ért véget a Stanley Kupa döntője

A Newarkban megrendezett Stanley Kupa rájátszás első meccsén a Los Angeles Kings 1–2-re legyőzte riválisát. A találkozó legelején, az első harmadban Colin Fraser találóan beküldte a korongot a New Jersey-i csapat kapujába. A második harmadban Anton Volchenkov egyenlített. A harmadik szakasz változatlanul telt, de a hosszabbításban Los Angeles vette át a vezetést.

A második meccs is a Los Angeles Kings javára ért véget. Ugyanazon az 1: 2-es pontszámmal a New Jersey játékosai megadták kapujukat. Az első korong a Devils kapujába került az ellenfél védőjétől, Drew Doughty-tól. A harmadik harmad elején New Jersey visszapattant. A végeredményt hosszabbításban állította be Los Angeles javára Jeff Carter.

A Stanley Kupa döntőjének harmadik mérkőzését Los Angelesben rendezték. Az azonos nevű csapat 4: 0 pontszámmal győzte le riválisait, ezzel növelve előnyét a sorozat pontjain: 3: 0 a Los Angeles Kings javára.

New Jersey-nek csak a negyedik meccsen sikerült megkezdenie a megtérülést. Június 6-án a csapat elkapta a sorozat egy pontját a Los Angeles elleni 1: 3 arányú győzelem révén. Érdekes módon minden gól a harmadik harmadban született. Patrick Eliash, Ilya Kovalchuk és Henrik megkülönböztették egymást. Drew Doughty megpróbálta kiegyenlíteni az állást, az egyetlen koronggal eltalálva az ellenfél kapuját.

A következő meccs, a "New Jersey" megerősítette szándékát harcolni a Stanley Kupaért. Los Angeles ismét vereséget szenvedett, ezúttal 2-1-re. A játékot Newarkban játszották, és ez volt a Los Angeles Kings első idegenbeli veresége.

A Stanley Kupa döntőjének rájátszásának döntő, utolsó játékára 2012. június 11-én került sor Los Angelesben. A Los Angeles Kings a korábbi vereségektől mérgesen két gólt kapott Jeff Cartertől és kettőt Trevor Lewistól. Adam Henrik, a New Jersey Devils csapata nem adta fel, és góllal jelölte meg a gólt. De ez csak tovább dühítette Los Angeleset: Dustin Brown és Mathieu Green 6: 1-re állította a végeredményt. A Stanley Kupa döntője Los Angeles 4-2-es sorozatának győzelmével zárult.