A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Nyolcadik Játéknap Eredményei

Videó: A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Nyolcadik Játéknap Eredményei

Videó: 2014 Official FIFA World Cup Predictions 2024, Lehet

A brazíliai világkupán a nyolcadik játéknap legjobban várt találkozója az uruguayi és angliai válogatottak mérkőzése volt. Ezen kiemelkedő csapatok mellett Kolumbia, Elefántcsontpart, Japán és Görögország válogatottjai léptek június 19-én a brazíliai stadionpályákra.

A 2014-es világbajnokság a futballról: a nyolcadik játéknap eredményei

A nap első mérkőzésére Brazília fővárosában került sor. A mérkőzésen részt vettek a C csoport vezetői, Kolumbia és Elefántcsontpart válogatottjai. Az első félidő gól nélküli volt. A nagy csatár, Garrinchi nevét viselő arénában feszültség támadt. Az volt a benyomás, hogy a játékosoknak súlya van a lábukon - az események fejlődése nem volt sietős. A második félidő gólokkal örvendeztette meg a nézőt. Először a kolumbiaiak kétszer is betaláltak, ezt követően a dél-amerikai nézők megnyugodtak, és a találkozó egyszerű befejezésére számítottak. Gervinhónak azonban sikerült egy gólt visszanyerni. A hátralévő 15 percben az afrikai játékosok megpróbáltak többet gólt szerezni, de ez nem történt meg. A kolumbiai válogatott újabb három pontot szerzett, és egyedül vezette a világbajnokság C kvartettjét.

Az Uruguay és Anglia találkozó volt a június 19-i mérkőzések középpontja. Mindkét csapat elvesztette nyitómeccseit a tornán, így a D csoport második fordulójának nagy jelentősége volt. A találkozó hőse Luis Suarez volt, aki két gólt szerzett a futball őseivel szemben. Az antihős Wayne Rooney, aki bár egy gólt szerzett, még két nagy lehetőséget szalasztott el a dél-amerikai kapu elfoglalására. Eleinte az uruguayiak vezettek, de aztán Anglia küzdött a visszaszerzésért. Az utolsó tíz percben Suarez azonban duplát szerzett, és 2 - 1-es eredménnyel hozta Uruguay végső győzelmét. Most a dél-amerikaiak felzárkóztak Olaszország és Costa Rica válogatottjaihoz, de utóbbiaknak játékuk van egymással tartalékban. A D csoport helyzete még zavarosabb.

A nap utolsó mérkőzése Natalban Japán és Görögország volt. Ez a meccs lett a legunalmasabb a nyolcadik játéknapon. A 0 - 0 végeredmény a találkozó fő tartalmát tükrözi. Nem volt sok veszélyes pillanat, de a japánok mégis közelebb álltak a győzelemhez. Ezek a csapatok képviselik a C csoportot a világbajnokságon. Két forduló után most ebben a kvartettben a tabella élén a kolumbiaiak állnak, hat ponttal az elefántcsontpartiak, a japánok és a görögök pedig egy-egy ponttal. A csapatoknak még egy mérkőzést kell játszaniuk a csoportban.