A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Harmadik Játéknap Eredményei

Videó: A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Harmadik Játéknap Eredményei

Videó: A 2014-es Labdarugó Világbajnokság képekben 2024, Lehet

Június 14-én a világbajnokság négy rendes mérkőzésére került sor Brazíliában. Kolumbia, Görögország, Uruguay, Costa Rica, Anglia, Olaszország, Elefántcsontpart és Japán válogatottjai léptek csatába. A játéknap sok szép pillanatot és gólt mutatott be, amelyeknek köszönhetően a világbajnokság egyre színesebbnek tűnik.

A 2014-es világbajnokság a futballról: a harmadik játéknap eredményei

A világbajnokság harmadik játéknapjának első találkozója Kolumbia és Görögország riválisa volt. A játékra a Belo Horizonte-i Mineirao stadionban került sor, 57 000 néző jelenlétében. A kolumbiaiak megmutatták, hogy ez a csapat vezetőik nélkül is készen áll a sporteseményekre. A Görögország 3: 0-os magabiztos győzelme kiválóan megerősíti ezt.

A brazil Fortaleza város adott otthont a nap második mérkőzésének. Dél-Amerika regnáló bajnokai, az uruguayiak Costa Ricával harcoltak. A mérkőzés a Castelan arénában zajlott, amelynek befogadóképessége körülbelül 64 000 néző. A játék eredménye nyugodtan nevezhető az első igazi szenzációnak. Az 1 - 0-ra vezető dél-amerikaiak végül 1 - 3-ra kikaptak.

A játéknap harmadik mérkőzését a legnagyobb türelmetlenséggel várták. Ez nem véletlen, mert Anglia és Olaszország egymás között játszott. A manuszi Amazonia Stadionnak megtiszteltetés volt, hogy otthont adott ennek a mérkőzésnek. A közönség a világfutball titánjainak intenzív harcát látta. A végeredmény 2 - 1 az olaszok javára.

A harmadik játéknap, az Elefántcsontpart - Japán utolsó találkozójára Recife-ben, az Arena Pernambucóban került sor, amelyen három gól is született. A csapatok szünetre távozása után 1 - 0 állt az eredményjelzőn az ázsiaiak javára. A második félidőben azonban az afrikaiak a maguk javára fordították a találkozó dagályát. A játékvezető utolsó sípja az elefántcsontpartiak 2 - 1-es győzelmét jegyezte.