A 2014. évi Világbajnokság A Futballról: A Negyedik Játéknap Eredményei

Videó: A 2014. évi Világbajnokság A Futballról: A Negyedik Játéknap Eredményei

Videó: A foci VB k története 2024, Április

Június 15-én, a brazíliai világkupán a csoportkör három rendes mérkőzésére került sor. Az E és az F csoport csapatai belekezdtek a küzdelembe, három meccsen kilenc gól született, ami megerősíti a világbajnokság fényes kezdésének gondolatát.

Argentína_
Argentína_

A negyedik játéknapon elsőként Svájc és Ecuador válogatottjai léptek be a futballpályára. A mérkőzés Brazília fővárosában, a nagy dél-amerikai támadó, Garrinchi nevét viselő stadionban zajlott. A játék érdekesnek bizonyult, és az utolsó másodpercekben jött a lemaradás. Az európaiak 2-1-es győzelmet arattak a mérkőzés utolsó támadásában. Meg kell jegyezni, hogy ez egy újabb akaraterős győzelem, mivel a dél-amerikaiak nyitották az eredményt a mérkőzésen.

A franciák a meccsprogram második meccsén találkoztak Hondurasral. A találkozó úgy ért véget, ahogy sokan várták. Franciaország a játék teljes előnyével 3 - 0-ra győz. A mérkőzésen piros lapot kapott a hondurasi játékos, és Benzema majdnem az első mesterhármas szerzője lett. Az extrák megszerezték az egyik gólját a hondurasi kapusnak. Benzema két szerzett góllal maradt.

A híres Maracanã stadion adott otthont a nap utolsó mérkőzésének. Az argentin válogatott belépett a harcba. A kétszeres világbajnok ellenfelei Bosznia és Hercegovina debütálói voltak. Az argentinok alig túllépték a riválisot 2-1 minimális pontszámmal. A meccs vége idegesnek bizonyult, a bosnyákoknak volt esélyük megtérülni, de a második gólig nem volt elég. Argentína 2–0-ra vezetett, de a második félidő nagy részét elvesztette, 85 percet kapott.