A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Hetedik Játéknap Eredményei

Videó: A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Hetedik Játéknap Eredményei

Videó: 2014-ES VILÁGBAJNOKSÁG LEGSZEBB GÓLJA 2024, Április

A brazíliai vb hetedik játéknapján három rendszeres találkozóra került sor. A második fordulóban Hollandia Ausztrália, Spanyolország, Chile, Kamerun és Horvátország válogatottjai az A és a B csoportban játszottak. A mérkőzések eredményei szerint egyes csapatok már elvesztették esélyeiket a rájátszás szakaszába jutásra.

Sedmoy_deni_

Az első mérkőzés június 18-án Porto Alegre-ben Hollandia és Ausztrália találkozója volt. A játék során 5 gól született, a közönség igazi futballünnepet látott, főzéssel és sok játékos kiemelkedő képességével. A holland válogatottnak 3 - 2-re sikerült legyőznie a zöld kontinens képviselőit. Robben küldte elsőként a labdát az ellenfél kapujába, de aztán maguk a hollandok is beengedtek egy nagyon szép labdát. Tim Cahill rúgta be a kapufát, és a kapuba küldte a labdát. A második félidőben az ausztrálok szerezték meg a vezetést, de a holland válogatott nemcsak megtérülni tudott, hanem előbb is kijönhetett. Az eredménytábla 3 - 2-es végeredménye Hollandia javára elküldi az ausztrálokat csomagolni a bőröndjüket, és a holland válogatott Chilével versenyez a B csoport első helyéért. Ausztrália marad az utolsó mérkőzés a spanyol csapattal.

A legendás Maracanã stadion a spanyol válogatott újabb kudarcának volt tanúja. A Chile elleni játékban eldőlt a kérdés, hogy e két csapat közül melyik küzd tovább a csoportból való kilépésért. Már az első félidőben a dél-amerikaiak kétszer is betörték a spanyol válogatott kapuját, ami megörvendeztette a Rio de Janeiro-i stadion szurkolóit és mindazokat, akik Chile miatt aggódtak, vagy Spanyolország ellen szurkoltak. A második félidőben a 2010-es világbajnok megpróbálta kinyomtatni Claudio Bravo kapuját, de ez soha nem történt meg. A chilei válogatott 2 - 0 utolsó győzelme nem hagy esélyt Spanyolországnak, amely a csoportelsőség után idő előtt elhagyja a tornát. A chileiek Hollandiával néznek szembe a B csoport első helyéért.

A hetedik játéknap utolsó mérkőzése a manauszi találkozó volt, ahol a horvát válogatott megverte Kamerunot. A játékra az európaiak négy góljával emlékeztek. Az afrikaiak csak négy piros lapot tudtak megválaszolni, amelyeket Kamerun játékosai kaptak. Most a horvátok jó eséllyel kvalifikálják magukat az A csoportból. Az utolsó fordulóban Mexikóval mérkőznek meg, Brazília pedig a kameruniakat teszteli.