A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A 13. Játéknap Eredményei

Videó: A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A 13. Játéknap Eredményei

Videó: A foci VB k története 2024, Április

A tizenharmadik játéknap különféle érzelmeket váltott ki a futballrajongókból. Sajnos a brazil világbajnokságon ismét felmerült az undorító játékvezetés kérdése. A bajnokság két döntő mérkőzésén a játékvezetők végzetes hibákat követtek el.

Ukus_Suaresa_

A D csoportban a harmadik forduló fő találkozója az uruguayi és olasz meccs volt. Az olaszok számára elég volt egy döntetlen, a dél-amerikaiak pedig csak győzelemmel elégedtek meg a rájátszásba jutásért. Az első félidőben a játék sakkjátékhoz hasonlított. Mindkét edző óvatos taktikát választott, ami az ellenfél hibájának elvárását vonta maga után. A találkozó második felében Olaszország egyik vezető játékosát, Marchisio-t igazságtalanul küldték el a pályáról.

Ez meghatározó pillanat volt a játék szervezésében Uruguay számára. Ennek a csapatnak a játékosai a mércétől a 81. percben tudtak gólt szerezni, ami az uruguayi csapathoz vezetett a rájátszásban. Egy másik emlékezetes pillanat az olaszok védője, Celini Suarez harapása volt. A találkozó játékvezetője nem mutatott szankciókat. A FIFA azonban arról dönt, hogy kizárják-e az uruguayit. De ez nem old meg semmit Olaszország számára - ennek a csapatnak a játékosait hazaküldik. Az uruguayiak az 1/8-os döntőben játszanak a kolumbiai válogatottal.

Ezzel a játékkal egy időben találkozóra került sor Anglia és Costa Rica válogatottjai között. A játék gyászos, 0: 0-s döntetlennel zárult. A briteknek nem sikerült megnyerniük a tornát, a Costa Ricaiék pedig veretlenül kerülnek ki a halálcsoportból. A szervezőbizottság azonban az egész Costa Rica-i csapatot szándékozik ellenőrizni a dopping ténye szempontjából. Eddig semmit sem tudni az eredményekről. A Costa Rica-i játékosok példátlan sikert ünnepelnek. A labdarúgó világbajnokság 1/8-os döntőjében a görög csapat várja őket.

A nap esti mérkőzésein az utolsó játékokat a C csoportban rendezték. A kolumbiai válogatott nem hagyott esélyt Japánnak, a bajnokság harmadik győzelmét aratta. A mérkőzés eredménye 4 - 1 a dél-amerikaiak javára a kolumbiaiakat a C csoport vezetőjévé teszi. Míg a kolumbiai játék csak pozitív értékeléseket hagy a szakértőktől, a dél-amerikai játékosok nagyon magas színvonalú és szórakoztató focit mutatnak.

A C csoport második mérkőzése Görögország és Elefántcsontpart találkozója volt. A görögök minimális 2 - 1 különbséggel nyertek, és a második helyről biztosították a kijutást a csoportból. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy a döntő gól csak a sűrített időben született, miután az afrikai csapat kapujába nagyon ellentmondásos büntetőrúgást neveztek ki.

A tizenharmadik játéknapot Olaszország veresége, Kolumbia ragyogó játéka és a játékvezetők szörnyű hibái jellemezték.