A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Hatodik Játéknap Eredményei

Videó: A 2014-es Világbajnokság A Futballról: A Hatodik Játéknap Eredményei

Videó: A foci VB k története 2024, Április

Június 17-én még három vb-mérkőzésre került sor Brazília futballpályáin. Utoljára Oroszország és Dél-Korea csapatai indultak a harcban. A nap programja más találkozókat is tartalmazott: Belgium - Algéria és Brazília - Mexikó.

Shestoy_deny_

A brazíliai FIFA világkupán a hatodik játéknap első mérkőzését a Belo Horizonte városában, a Mineirao stadionban rendezték. Az orosz válogatott riválisai - Belgium és Algéria - léptek pályára. A játék érdekesnek és izgalmasnak bizonyult, intrika volt a meccsen. Az első félidő után az afrikaiak minimális előnyhöz jutottak a pontszámban. 1 - 0. Azonban a szünet után a belga csillagok megmutatták osztályukat. A belga válogatott nemcsak kiegyenlítette az eredményt, hanem 2 - 1 erős akaratú győzelmet is szerzett.

A Fortalezában, a Castelan stadionban szereplő brazilok és mexikóiak mérkőzésükkel nyitották meg a világbajnokság második fordulójának programját. A találkozó igazi hőse a mexikói válogatott kapusa, Guillermo Ochoa volt, akinek sikerült megőriznie csapata kapuját. Ochoa elképesztő védéseket hajtott végre, amelyek megkülönböztették a csapatokat. A 0 - 0 végeredmény nem egy unalmas játék bizonyítéka. Teljesen egyértelmű volt a vágy, hogy mindkét csapat remek focit mutasson.

Az orosz szurkolók számára a bajnokság kezdetének fő eseménye az orosz válogatott debütálása volt a világbajnokságon. A hajthatatlan koreaiak riválisokká váltak. A nap többi játékához képest a játék unalmasnak bizonyult, és egyértelműen eltért a nap többi játékától a rosszabb osztály szempontjából. Ezenkívül a kapus első végzetes hibáját követte el a bajnokságban. Sajnos Igor Akinfeev volt az, aki távoli sztrájk után elengedte a kezéből a labdát. Az oroszoknak azonban sikerült összeszedni magukat, és kiegyenlítették az eredményt. Megkülönböztette Alekszandr Kerzsakov, aki csereként lépett pályára. Az eredménytábla utolsó száma 1 - 1, ami sem Oroszországot, sem Dél-Koreát nem elégíti ki.