2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották Az USA-Németország Mérkőzést

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották Az USA-Németország Mérkőzést

Videó: USA v Germany | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Lehet

Németország június 26-án Recife városában játszotta utolsó mérkőzését a brazíliai futballbajnokság csoportkörében. 41 000 néző jelenlétében a németek az amerikai válogatottal harcoltak.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan játszották az USA-Németország mérkőzést

A német csapat már biztosan bejutott a bajnokság következő szakaszába, de a mérkőzésen elszenvedett vereség a németeket a G. csoport utolsó második helyére süllyesztette. Az amerikai csapat megelégedhetett egy döntetlennel, hogy ne tartsa meg szem előtt tartva a portugál és a ghánai csapat találkozójának eredményét. Az amerikaiak, a németekkel vívott mérkőzésen szerzett pontoktól függően, bejutottak a világbajnokság 1/8-os döntőjébe is.

A játék német uralommal kezdődött. Kemény préselés, a labda birtoklása - mindez a német csapat előnyéhez vezetett a mérkőzés első 15 percében. Jelentős pontszerzési esély azonban nem jött létre.

A félidő közepétől kezdve az amerikaiak megszokták, és kissé kiegyenlítették a játékot. Az amerikai válogatott leggyakrabban hosszú passzokat használt az élvonalbeli csatárokon, de ez nem hozta meg a kívánt eredményt. A németek sem hoztak létre semmi veszélyeset az amerikai válogatott kapujában. El kell ismerni, hogy az első félidő nemcsak gól nélküli, de kissé unalmas is lett.

A találkozó második felében a közönség még mindig látott egy gólt. Az 55. percben Thomas Muller pompás lövéssel a tizenhatosról az amerikaiak kapu sarkába küldte a labdát. Ez a gól már negyeddé vált a német számára a tornán. Németország 1 - 0-ra vezetett.

A gól megszerzése után az amerikai válogatott nem okozott kitörési aktivitást a németek kapujában, és maguk a német játékosok sem siettek gólt szerezni. Csak a sűrített időben jött létre a legveszélyesebb pillanat. Az amerikaiak visszanyerhették, de a Netsev Lam kapitánya megmentette csapatát. Az amerikai játékos veszedelmesen megütötte Neuer kapuját, de Lam csúszó csatában blokkolta a labdát a kapuba.

A találkozó végeredménye 1 - 0 Németország javára az első helyről viszi a németeket a bajnokság rájátszásába. Az USA csapata a második helyen áll, mivel a portugáloknak nem sikerült legyőzniük Ghánát. A kapott különbség és a kapott gólok közötti legjobb különbség szerint az amerikaiak megelőzték Cristiano Ronaldo csapatát.