Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Németország Hogyan Játszotta Második Mérkőzését A Brazíliai Világkupán

Videó: Németország vs Brazilia 7-1 - Összefoglaló (FIFA VB 2014) HD 2024, Lehet

Június 21-én Fortaleza városa adott otthont a németek második játékának a csoportkörben a FIFA Világkupán. A német válogatott riválisa a G csoportban a ghánai válogatott megalkuvás nélküli afrikai futballistái voltak.

2014-es FIFA-világbajnokság: Németország hogyan játszotta második mérkőzését a brazíliai világkupán

A Fortaleza stadion csaknem 60 000 nézője és még több futballrajongó figyelte a tévéképernyőkön a legérdekesebb német és ghánai válogatott mérkőzést. A játék élénken kezdődött. A labda gyakorlatilag nem maradt el a pálya közepén. Mindkét csapat elsősorban az ellenfél kapuját támadta. Az első félidőben azonban a közönség nem látta a kapott gólokat. El kell mondani, hogy az első 45 percben a németek némi előnyben voltak, de az afrikai játékosok többször is veszélyesen támadták Neuer kapuját. Leggyakrabban a ghánaiak lőttek kapura a tizenhatoson kívülről. A csapatok 0 - 0-os döntetlennel távoztak a szünetre.

A találkozó második fele nagyon vidáman kezdődött. Először az 51. percben Mario Götze a szélről ellenőrzött takarmány után ütötte az afrikaiak kapuját. Goetze megütötte a fejét, de a labda rikoltozott a német combjába, és így a kapuba pattant. Németország 1 - 0-ra vezetett. Ghána játékosai azonban hamarosan visszapattantak. Már az 54. percben egy oldalsó adogatás után Andre Ayyu fejével találta el a németek kapuját. A gól megszerzése után az afrikaiak tisztességesen növelték tempójukat, és megpróbáltak veszélyes ellentámadásba lépni. A németek játszották az első számot. Ennek eredményeként a 63. percben az afrikaiak gyors támadása gólhoz vezetett. Asamoah Gyan sokkos helyzetbe kerül, és pontosan a németek kapujának túlsó sarkába lő. 2 - 1 az afrikaiak előnye.

Úgy tűnt, hogy szenzáció történhet a meccsen, mert bár a németeknek éles támadásai voltak, a gól előtt elég sok hiányzott belőlük. A német játékososztály azonban megtette a magáét. A 71. percben a csereként játszó Miroslav Klose szerezte az első gólját a tornán és 15-öt a világbajnokságon. A németek összehasonlítják az eredményt - 2 - 2.

Ezt követően Németországnak lehetősége volt több gólt szerezni, a ghánaiak pedig veszélyesen támadtak, a tizenhatoson kívülről a németek kapujába ütve. A játékvezető utolsó sípja azonban 2 - 2-es döntetlent rendezett.