Németország - Portugália: újabb Vereség A Brazíliai Világkupán

Videó: Németország - Portugália: újabb Vereség A Brazíliai Világkupán

Videó: SUMMA #4 - Brazília Németország elődöntő 2024, Lehet

A brazil El Salvador városa megtiszteltetés volt a világbajnokság következő mérkőzésének a házigazdája. A Fonta Nova Stadionban Németország Portugália ellen játszott 51 000 néző előtt. Ezek a válogatottak képviselik a G csoportot a világbajnokságon.

Germania - Portugalia

A játék a német válogatott forgatókönyve szerint kezdődött. A németek jobban birtokolták a labdát, próbáltak veszélyesen támadni. Feltűnő volt, hogy a portugálok mezőnyének telített közepe újra és újra kudarcot vallott. A németeknek sok helyük volt a támadásra, ami gyors gólhoz vezetett. Már a 11. percben büntetést ítéltek meg Mario Goetze szabályainak megsértése miatt. Thomas Muller közeledett a labdához, és a 12. percben az első labdát a portugál kapuba küldte.

Az első gól után Cristiano Ronaldo válogatottja nem egészítette ki a játékot. A németek továbbra is teljes előnyben voltak, míg a portugálok csak Nani távoli sztrájkját kapták az első félidőben. A németek újabb támadása után szögletet rendeltek el, amely után Hummels fejével a második labdát Portugália kapujába küldte. 2 - 0, és úgy tűnik, hogy a játék elkészült.

De nem ez a baj érte a portugálokat. Az élvédő Pepe piros lapot kapott, és a sűrített idő alatt Müller, miután duplát adott ki, illetlenné tette az eredményt. 3 - 0, és a csapatok szünetre mennek.

A második félidőben a pályán nem változott a helyzet. A portugáloknál megsérült egy másik fővédő, Coentrao, és Muller, folytatva Portugália terrorizálását, 78 perc alatt megszerezte a világbajnokság első ziccerét.

Cristiano Ronaldóra semmire sem emlékeztek a meccsen, kivéve egy szabadrúgást már akkor, amikor az állás 0 - 4 volt, nem csapata javára. Németország játéka meghökkent és megmutatta a "német gép" erejét, a portugálok pedig érthetetlen benyomást hagytak. Talán még nem állnak készen a bajnokságra, vagy egyszerűen nagyon nehéz játszani a gyilkos németek hátterében. Mindenesetre a bajnokság további meccsei megvilágítják ezt a kérdést. Addig is érdemes újabb vereséget kimutatni a világbajnokságon - 4 - 0 Németország nyeri Portugáliát.