Az Első Orosz Bronz Női Csontvázban

Videó: Az Első Orosz Bronz Női Csontvázban

Videó: Про самый длинный день в году - Az év leghosszabb napjáról (oroszul) 2024, Lehet

Az olimpiai játékok történetében először egy orosz sportoló bronzérmet nyert a csontvázban.

Elena Nikitina a pályán

Az olimpiai játékok történetében a női csontváz szakágban versenyző orosz sportolók még soha nem kapaszkodtak fel a dobogóra. 2014-ig a legjobb orosz csontváz atléta Jekatyerina Mironova volt, aki a kanadai olimpiai játékokon csak a hetedik helyet tudta megszerezni.

A szanki szán- és bobpályán az orosz csontvázcsapatot egyszerre három sportoló képviselte az ilyen típusú versenyeken - Elena Nikitina, Olga Potylitsyna és Maria Orlova. Az olimpiai futam eredményei szerint mindhárom lány bekerült a legjobb hat közé, ami elég jó eredmény a csapat számára.

A női csontvázverseny két napig tartott. A verseny első napja után Elena Nikitina elfoglalta a rangsor harmadik vonalát, és az utolsó versenye után meg tudta tartani ezt a pozíciót. A négy futás teljes pályafutása 3 perc és 54,30 másodperc volt. Az olimpiai aranyérem formájában megnyert győzelem ebben a sportágban Anglia képviselőjét - Elizabeth Yarnold, az ezüstöt - Noel Picus-Pace (USA) kapta.

Érdekes tény, hogy Elena Nikitina meglehetősen váratlanul kezdett csontvázzal foglalkozni, még mielőtt a moszkvai labdarúgó-válogatottban játszott volna. Az orosz csontváz-válogatottba csak 2009-ben került be. A világkupán való első részvételén Nikitina azonnal a tizedik helyet szerezte meg, több pozícióval megelőzve honfitársait. A szocsi bronz olimpiai érem nem az egyetlen dobogó a 21 éves sportoló számára. 2013 januárjában ő lett az első orosz lány, aki megnyerte a csontváz Európa-bajnokságot.