Senna Első Versenyautója 30 év Inaktivitás Után Jelenik Meg újra A Pályán

Videó: Senna Első Versenyautója 30 év Inaktivitás Után Jelenik Meg újra A Pályán

Videó: Amatőr barkácsolók magazinja 24 – Védőburkolat kőzetgyapotnak... 2024, Lehet

Ayrton Senna első autója a következő hónapban jelenik meg 30 év inaktivitás után. Ez a Race Retro fesztiválon fog megtörténni. A brazil Formula Ford 1600-as autót teljesen felújították.

Senna első versenyautója 30 év inaktivitás után jelenik meg újra a pályán

Ayrton Senna 1981-ben debütált az európai versenyeken a Brands Hatch-nál egy Van Diemen RF81-gyel. A Van Diemen alapítója, Ralph Fjormann Sr. úgy döntött, hogy teljesen átépíti az 528 futóművet, amely több mint 30 éve nem volt látható a nyilvánosság előtt.

Csodálatos gokartbemutató után Senna 1981 elején érkezett az Egyesült Királyságba szerződés nélkül. Ralph Fjorman Chico Serra tanácsára meghívta a brazilt, hogy vegyen részt a Formula Ford 1600-ban. Ez jó ötlet volt. Végül is Ayrton nyert a harmadik futamban, 20 futamban 12 győzelmet aratott és megszerezte a címet.

Fjormand eladta Senna autóját, de néhány évvel később visszavette. Több évig távol tartotta a kíváncsiskodó szemektől. Most úgy döntött, hogy helyreállítja eredeti specifikációival és motorjával. A felújítási munkákat egy norfolki műhelyben végezték, ahol az autót építették.

A háromszoros F1-es világbajnok Ayrton Senna első autója február 24-én jelenik meg újra a pályán a Birmingham melletti Stoneley Parkban.