Az Utolsó Harc Prost és Senna Között

Videó: Az Utolsó Harc Prost és Senna Között

Videó: Top 10 Moments In Ayrton Senna And Alain Prost's Rivalry 2024, Lehet

1993. december 18–19-én került sor az Elf-mesterek első nagydíjára a párizsi Palais des Bercy-ben, az autósport sztárjainak híres éves gokartversenyén. Ez a verseny volt az utolsó, amelyen az F1 két legendás bajnoka - Ayrton Senna és Alain Prost párharcban állt össze.

Az utolsó harc Prost és Senna között

A versenynek, amelynek a francia pilóta, Philippe Streif adott otthont, állítólag véget kellett vetni Senna és Prost éveken át tartó keserű konfrontációjának, mivel az utóbbi, aki éppen négyszeres F1-bajnok lett, bejelentette visszavonulását.

És mindkét legenda komolyan vette ezt a kihívást: Prost valódi edzéseket tartott, Senna pedig köröket forgatott a térképen Brazíliában.

A kétnapos esemény több mint 60 versenyzőt hozott össze, akik közül sokan Forma-1-es versenyek voltak - Prost és Senna mellett Damon Hill, Johnny Herbert, Olivier Panis, Andrea de Cesaris, Pierluigi Martini, Yannick Dalmas, Bertrand Gashot, Philippe Alllo, részt vett a versenyeken, Eric Bernard, Paul Belmondo és Olivier Gruillard.

Az első napon Prost és Senna technikai problémák miatt kiesett a versenyből, a döntőben pedig gyönyörű győzelemért küzdöttek.

A vezetést Cesaris elfoglalta, és mindkét bajnok hosszú ideig az olasz mögött küzdött. Alain megpróbált gyenge pontot találni Ayrton védelmében, de soha nem adott ilyen lehetőséget ellenfelének. Több körös intenzív küzdelem után Prost tátong, és miután túl szélesre fordult a kanyarban, engedte Panist előre.

Ez lehetővé tette a brazil számára, hogy a vezér üldözésére koncentráljon. Senna gyorsan utolérte, hol van Cesaris, és támadni kezdte, amikor a technika hirtelen kudarcot vallott - és magasra emelte a kezét, Ayrton lassan a boxba hajtott.

Abban az időben a Prost foglalkozott Pánissal, majd utolérte a vezetőt is. Nem tudni, hogy lett volna vége ennek a küzdelemnek, ha nem lettek volna gondok ott, ahol Cesaris is szenvedett - a gokart meghibásodása arra kényszerítette, hogy hagyja abba a versenyt.

Így Alain nyugodtan ért célba és megnyerte az első gokartversenyt Bercy-ben. Egy évvel később Prost visszatér, hogy megvédje a legjobbak legjobbja címet, de ezeken a versenyeken már nem lesz örök riválisa …