2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan ért Véget Kolumbia - Görögország

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan ért Véget Kolumbia - Görögország

Videó: Labdarúgó Világbajnokság 1994 /USA/ - Összefoglaló /MTV1/ Út a negyeddöntőktől 2024, Lehet

Június 14-én kezdődtek a mérkőzések a C kvartettben a brazíliai FIFA világkupán. A csoport első játékára Belo Horizonte városában került sor a Mineirao stadionban. A kolumbiai válogatott 57 000 néző jelenlétében a görög válogatottal játszott.

2014. évi FIFA-világbajnokság: Hogyan ért véget Kolumbia - Görögország

A mérkőzés a kolumbiai válogatott támadásaival kezdődött. Nagy sebesség, préselés és a gyors labda megszerzésének vágya - mindez egyértelműen látszott a dél-amerikaiak támadó lendületén. Egy ilyen kezdés eredménye Pabla Armero korai gólja volt az 5. percben a görög csapat ellen. Elegáns kombináció után a kolumbiai védő a görög tizenhatoson kívülről a kapuba küldte a labdát.

A gól megszerzése után a kolumbiaiak enyhén lazítottak a szorításon, és az első félidő a dél-amerikaiak minimális előnyével zárult.

A második félidőben a görög válogatott kevés támadást hajtott végre, annak ellenére, hogy az európaiaknak meg kellett térniük. Kolumbia egymás után játszott, nem tett szuper erőfeszítéseket a második gólért. A cél azonban megtörtént. Az argentin River Plate játékosa, Teofilo Gutierrez küldte a második labdát a görög csapat hálójába. A játék 58. percében történt.

Egy újabb bekapott labda után a görögök kissé aktívabbak lettek. A rajongók azonban azon kívül, hogy a 63. percben eltalálták Gekas keresztlécét, semmi különösre nem emlékeztek.

A játék logikusan véget ért, de a pontszám ismét növekedett. A rögzített időpontban James Rodriguez pusztító eredményt ért el. Ennek eredményeként Kolumbia elsöprő győzelmet aratott Görögország felett 3 - 0.

A kolumbiaiak megszerezték az első három pontot a világbajnokságon, ezzel megmutatva erejüket. Figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a dél-amerikaiak több vezetője nem vett részt a mérkőzésen. Tehát Guarin hiányzott a támogatási zónából, a világ egyik legjobb támadója, Falcao pedig csak a lelátón volt a bajnokság előtt kapott sérülése miatt.