2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották Az USA-Portugália Mérkőzést

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották Az USA-Portugália Mérkőzést

Videó: USA v Portugal | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Lehet

Június 22-én a labdarúgó-világbajnokság második fordulójának keretében találkoztak a G csoport riválisai, a brazil Manaus városában az USA és Portugália válogatottjai léptek be a stadion pályájára. A meccs nagyon fontos volt a csoport utolsó helyeinek megoszlása szempontjából, mivel a portugálok elvesztették az első találkozót, az amerikaiak pedig bebiztosíthatták magukat a következő szakaszba.

2014-es FIFA-világbajnokság: az USA-Portugália meccs lejátszása

A játék kezdetét gyors gól jellemezte. Már a mérkőzés 5. percében a portugál Nani kihasználta az amerikaiak védekezésének lassúságát, és megnyitotta a találkozón a pontszerzést. 1 - 0 gyorsan vezetett a portugáloknál.

Ezen esemény után a meccs csendes módba vált, de nem mondható el, hogy a játék veszélyes pillanatok nélkül zajlott. Érdemes felismerni, hogy az amerikai válogatott játékosok az első félidőben gyakrabban veszélyeztették az ellenfél kapuját. Az amerikaiak többször is veszélyes módon lőttek a portugál kapura nagy távolságokból. Az európaiak is megpróbáltak támadni, de nem tudtak szuperszerepeket létrehozni. A portugál szurkolók sajnos a csapat vezetője és kapitánya, Cristiano Ronaldo nem mutatott csillogó focit.

A találkozó első fele minimum 1 - 0 ponttal zárult az európaiak javára, de érezhető volt, hogy az amerikai játékosok nem adják fel olyan könnyen a három pontot.

A második félidőben az amerikai válogatott játékosai jelentősen kiegészültek. Az amerikaiak egyre kedvezőbb helyzetben voltak az európaiak kapujának megszerzéséhez. Utóbbi harangja az 55. percben szólalt meg, amikor Bradley csodával határos módon nem szerzett gólt. A portugál védő tisztázta a labdát a gólvonalról.

Cristiano Ronaldo továbbra is játékkal mutatta felkészületlenségét a bajnokságra. Talán ez más portugál játékosokat is érintett. Ennek eredményeként ez oda vezetett, hogy a 64. percben Jermain Jones kiegyenlítette az állást. Szögletrúgás után a labda visszapattant az amerikaira, aki a legpontosabb ütést adta a tizenhatoson kívülről. A pontszám egyenlő lett.

A 81. percben az amerikai játékosok másodszor sokkolták a portugál csapat szurkolóit. Az európaiak büntetőterületében kialakult zűrzavar után a labda a szabad térre pattant az amerikai játékos előtt, aki igazolt passzt adott Dempsey-nek. 2 - 1, és az amerikai csapat örömteli. Úgy tűnt, hogy az amerikaiak nem engedik el az előnyt. Több esélyük volt a gólszerzésre, néha jobban néztek ki a pályán. Mondhatjuk, hogy a Klinsman csapata megérdemelte a győzelmet. Az amerikaitól azonban nagyon kevés hiányzott.

A játékvezető 5 percet adott hozzá a mérkőzés rendes idejéhez. A portugálok megpróbáltak támadni, és ezeket az impulzusokat meg is jutalmazták. Amikor 30 másodperc volt hátra a találkozó végéig, Ronaldo lógott a tizenhatoson, Silvestre Varela pedig fejjel egyenlítette az eredményt.

A mérkőzés végeredménye egy küzdelmes döntetlen, 2 - 2, amely nem felel meg Portugáliának. Most az európaiaknak nagyot kell nyerniük Ghána ellen, és remélniük kell, hogy Németország legyőzi az amerikai csapatot.