2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Costa Rica - Anglia Játék

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Costa Rica - Anglia Játék

Videó: World Cup 2014: Costa Rica vs England (Game Analysis) 2024, Április

Június 24-én a brazíliai FIFA-világbajnokság D-csoportjában Costa Rica és Anglia válogatottjai mérkőzést rendeztek. Az európaiak már a csoportkör után bebiztosították a hazautat, a Costa Ricaiék pedig a rájátszásra készültek.

2014-es FIFA-világbajnokság: milyen volt a Costa Rica - Anglia játék

A futball őseinek nem volt más választásuk, mint legalább valahogy kedveskedni rajongóiknak a bajnokság első és egyetlen győzelmével. A britek azonban nem tűntek olyan menőnek, mint amire sokan számítottak a vb kezdete előtt.

Az első félidő fukar volt, éles támadásokkal és gólszerzési lehetőségekkel. A mindkét csapat kapujában kialakult veszélyes helyzetek között csak két epizód különböztethető meg. Először a 23. percben egy Costa Rica-i játékos, Borges néven, okos szabadrúgást végzett. A labda eltalálta a brit kapufát. Ezt követően az európaiak gólt szerezhettek volna a színvonalról. Szögletrúgás után az első helyről érkező Sturridge azonban egyik partnere kedvezménye után elhibázta a célt.

Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult, 0 - 0.

A találkozó második felében a britek kissé aktívabbnak tűntek, de ez nem segített abban, hogy megszerezzék az egyetlen győzelmüket a bajnokságban. A veszélyes támadások közül érdemes emlékezni a pillanatra Sturridge-lel 65 percnél. A partnerek előbbre vitték a briteket a kapuba, de a veszélyes pillanat egy góllal nem ért véget - Sturridge közelről lőtt a kapus és a kapu mellett is.

A találkozó 0 - 0 végeredménye egyértelműen tükrözi, milyen volt a játék. Valószínűleg a britek szurkolói még ezen a meccsen sem részesültek elégedettségben csapatuk két korábbi veresége miatt. És egész Costa Rica példátlan sikert ünnepel. A közép-amerikai csapat hét ponttal áll ki az első helyen a halálcsoportban. Most a Costa Ricaséknak meg kell várniuk riválisukat a világbajnokság 1/8 döntőjében.