Portugália Legjobban Díjazott Futballklubja

Videó: Portugália Legjobban Díjazott Futballklubja

Videó: Portugal vs Turkey 5-3 - All Goals and Highlights RESUMEN & GOLES ( Last Matches ) HD 2024, Lehet

A portugál futball története sok olyan kiemelkedő játékost ismer, akik pályafutásukat az országos bajnokságban kezdték. Annak ellenére, hogy Liga Sagres nem tartozik az élvonalbeli labdarúgó Európa-bajnokságok közé, a portugál bajnokságban több nagyszerű futballklub is szerepel.

Portugália legjobban díjazott futballklubja

A futballrajongók könnyedén megnevezik Portugália három leghíresebb csapatát, amelyek között szerepel a Porto, a Benfica és a Sporting. A portugál labdarúgó-bajnokság története kiemeli Portugália legnevesebb klubját - a Lisszaboni Benficát.

image
image

A portugál fővárosból származó klubot 1904-ben alapították. Később ez a sportcsapat a hazai labdarúgó-bajnokság alapító csapata lett.

Története során a Benfica rekordokat döntött az összes jelentősebb portugál tornán elnyert trófeák számáról. A portugál bajnokságot 34 alkalommal nyújtották be a Benficához. A Sagres Liga utolsó két döntetlenje a Benfica győzelmével zárult. A lisszaboni klub története során három vagy többször nyert országos bajnokságot.

Rekordszámú győzelmet aratott a Benfica a Portugál Kupában. A fővárosi futballisták 18 alkalommal emelték fejük fölé a dédelgetett trófeát. Portugália ad otthont a Ligakupának, amelyet a Benfica hat szezonban nyert meg. A portugál szuperkupát ötször nyújtották be az Eagleshez.

Az európai porondon a Benfica eredményei szerényebbnek tűnnek, összehasonlítva a főbb Európa-bajnokság többi csúcscsapatával. Lisszabon futballtörténetének azonban a 60-as évek elejére nyúló aranylapjai is vannak. A Benfica egymás után kétszer nyerte meg az európai kupát - 1961-ben és 1962-ben.