Spanyolország Legjobban Díjazott Futballklubja

Videó: Spanyolország Legjobban Díjazott Futballklubja

Videó: MAROKKÓ - SPANYOLORSZÁG 2024, Lehet

Jelenleg a spanyol labdarúgó-bajnokságot az egyik legérdekesebbnek ismerik el, köszönhetően a spanyol klubokban a világ legnevesebb sztárjainak. A világ legerősebb klubjai közül többen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-divízióban játszanak, de történelmileg csak egyet ismerik el Spanyolország legcímesebb labdarúgócsapatának.

Spanyolország legjobban díjazott futballklubja

A FIFA szerint a híres madridi "Real" csapatot a 20. század legjobb futballklubjának ismerték el. Ez a csapat a legtöbb címet viseli Európában. Ezért teljesen logikus a "krémeseket" Spanyolország legjobb csapatának elismerni.

Kép
Kép

A Real Madrid a fennállásának több mint egy évszázada alatt számos trófeát nyert el mind a hazai arénában, mind az európai pályákon. A spanyol felső osztályban (La Liga) a Real Madrid több mint harminc győzelmet (32) nyert. Ez a legjobb eredmény a spanyol csapatok között. Összehasonlításképpen: a Barcelona mindössze 23 alkalommal nyerte meg a bajnokságot.

A Real Madrid tizenkilenc spanyol kupagyőztes, a Galacticos pedig még kilencszer nyerte hazája Szuperkupáját.

Az összes európai futballklub közül senki nem nyerte el jobban a Bajnokok Kupája (Liga) kupáját, mint ez a spanyol csapat. A Real Madrid tízszer nyerte meg a rangos tornát. Madridi fő üldözője ezzel a mutatóval az olasz „Milan”, amely hét győzelmet aratott a megnevezett versenyen.

A Real Madrid kétszer nyert a második legfontosabb európai kupában - az UEFA-kupában. Ugyanannyi győzelmet könyvelnek el az UEFA Szuperkupa és az Interkontinentális Kupa "krémje". Egyszer (2014-ben) a Real Madrid megnyerte a klubok világkupáját.

2016 elejétől a Real Madrid 77 rangos győzelmet aratott a hazai arénában és az európai tornákon. Madrid 113 év alatt ilyen lenyűgöző számú címet nyert. Spanyolország legnevesebb csapatának rajongói abban reménykednek, hogy a Real Madrid trófeáinak száma a jövőben is tovább növekszik.